babygullz <3 vilde Skrevet 24. november 2008 Forfatter #2 Skrevet 24. november 2008 enn hva med folka som var med i den=? spent på hvordan d går jg:)
LadyBlackJack Skrevet 24. november 2008 #3 Skrevet 24. november 2008 Ja,hvor ble den av??? hehe men vi kan jo bare fortsette på denne her. For min del går det greit,har meldt meg inn på sats,var der i forrige uke og hadde en veiledningstime med pers trener som la opp et treningsprogram for meg,som jeg har vært og fulgt opp to ganger,og skal igjen i morgen. Begynner med å trene to ganger i uken,så får jeg heller øke på når formen blir bedre. Vekten går saaakte nedover her,selv om jeg har spist sunt og kun kost meg moderat med godteri i helgene. hadde mistet 10kg 2 uker etter fødsel (fra 77 til 67) Så stod den heeelt stille i 4 uker,men sisre ukene er to kg til vekke,så er nede i 65kg,10-11 kg to go. :S Men går fint,er supermotivert ang kostholdet mitt og treningen,føler jeg har så masse energi nå! Hvordan går det med dere andre da??
babygullz <3 vilde Skrevet 24. november 2008 Forfatter #4 Skrevet 24. november 2008 Så flott da, FLINK er du! jeg er ikke så flink, spiser sundt og d her da, men beveger meg ikke for mye.. Går i amming, amming og mere amming.. så har omtrent ikke energi til å trille turer, dessuten er d svinekaldt og nå om dagen! skal ut å kjøpe meg ullundertøy og kjeledress før jeg trør ut døra igjen. 10 dager etter fødselen hadde jeg gått ned fra 77 til 65. nå 5 uker etter viser vekta 60 kg=) tidligere fikk jeg jeansene til midt på lårene, nå får jeg dem helt opp, men et stykke til jeg får dem igjen...( dette gjelder ikke de aller minste jeansene mine, de får jeg opp til rumpa..=P) Vekta varierte mellom 52-56 før jeg ble gravid, så vet ikke helt hvilket mål jeg skal sette på vekta, men planen er å komme oppi jeansene mine igjen..og med det mener jeg ikke at d ska se ut som jeg har pressa meg oppi et pølseskinn..men at jeg skal skli oppi dem og de skal sitte pent på som de engang gjorde:) er ganske fornøyd med dette her så langt da...men gud så fort kiloene forsvant i starten..nå går d sakte, men sikkert da:) Syns heller ikke d ser ut som jeg har gått gravid noengang... og så er d bare 5 uker siden liksom...helt sprøtt. amming er visst tingen, selv om d gjør faen så vondt nå om dagen!! :S
LadyBlackJack Skrevet 24. november 2008 #5 Skrevet 24. november 2008 Åh,du er heldig som går så fort ned! Ser at vi hadde ganske likt utgangspunkt,og ble like tunge (tjukke...?) under graviditeten. Savner virkelig å komme inni jeansene mine jeg også, er sååå lei de tre buksene som passer,men NEKTER å kjøpe bukser i den str jeg er i nå,for her trives jeg IKKE i det hele tatt! Huff.. Magen min har trukket seg fint sammen igjen,men har fått så mye spekk på sidene,rumpen og lårene. :S VIL HA DET BORTEVEKK!! NÅ! (helst i går,hihi) Men men,får bare smøre meg inn med masse tålmodighet og ellers svette og slite borte på sats. Jeg får heldigvis kommet meg på endel trilleturer,ammer jeg også,men han min er ikke såå storkrevende at han henger i puppen heeele dagen,kun om kvelden Uansett,ser jo ut som om du kommer deg tilbake til machvekten til nyttåruten de største anstrengelsene, slik som vekten din raser ned etter bare 5 uker! misunner deg for det,heldiggrisen! Lurer på om de andre som meldte seg inn i denne vektklubben har røket skikkelig utpå med smågodt og chips,e jo ingen respons her jo... og sist jeg sjekket var det maaange som skulle være med her! hehe
Amazed..♫ 01.02.2012 ♫ Skrevet 25. november 2008 #6 Skrevet 25. november 2008 Jeg meldte meg ikke på i den forrige tråden, men hiver meg på her jeg hvis det går bra?? Var nede i -2 kg fra startvekta allerede samme dag jeg fødte (var på vekta med en gang hehe:P), men hadde en god del ekstra i utgangspunktet..Dvs ned 9 kg fra fødsel og samme dag, så gikk det 5 kg til de påfølgende ukene, og så har 5 kg til gått av i løpet av de siste månedene (på fire måneder). Alle klærne mine passer, de er vel helst for store.. men har kjøpt noen nye som er for små, for å ha noe å jobbe mot
connie79 er 2barnsmor:) Skrevet 25. november 2008 #7 Skrevet 25. november 2008 Hei jenter. Her går det fremdeles overraskende bra. Var på julebord i helgen og tok mer salat enn noe annet. drakk mye vin da. Men det er den eneste utskeielsen jeg har hatt på 4 uker. Ikke en godteri bit, ikke en usunn matbit eller noe på fire uker:) Har levd super sundt. Trener 3-4 ganger i uka. Veier meg fremdeler ikke, men buksene mine er blitt merkbart større. Har fått komentarer nå av folk som ikke vet at jeg slanker meg på at jeg har gått ned. Men dette er knall tøft jenter!!! Jeg savner å kose meg med familien. Men, men. Må komme inn i en god rutine med trening og kosthold før jeg kan ta en dag i ny og ned med kos. Kanskje jeg tørr gå på vekta snart også
maiprinsen Skrevet 25. november 2008 #8 Skrevet 25. november 2008 ha... her var noen av dere ja! Sku inn å skryte over hvro flink jeg har blitt å kutte ned på sjokoladeinntaket, men var linken her da??? Nope! Vekta vet jeg ikke noe om, sist uke var den 74, skal ned på 70-69 rundt om der. Igår fikk jeg svettet skikkelig ut, skikkelig saunatrening igår, Er instruktør for vanngym, og etter 1 time med skikkelig trøkk i svømmehallen( oppvarmet vann) så kunne jeg ha hatt våt t-skjorte konkurranse og vunnet. Tror jeg må få "sjefen" til å bestille t-skjorter som ikke er hvite. HAhaha... Men, var skikkelig godt å få svette ut, jeg tar jo hardere i på treningen enn hva de i bassenget gjør. Så engasjert i forhold til dem... Tihi...
LadyBlackJack Skrevet 25. november 2008 #9 Skrevet 25. november 2008 Så flinke dere er da!!!! Vet ikke om jeg hadde klart meg heeelt uten godteri og snacks,er matvrak og godtegris til tusen. Slik jernvilje har jeg desverre bare ikke. :S Så all ære til deg som klarer det! Er fornøyd så lenge jeg begrenser inntaket til hhelgene,jeg. Uansett: STÅ PÅ ALLE SAMMEN!!
maiprinsen Skrevet 25. november 2008 #10 Skrevet 25. november 2008 Å...helgene er hellig de!!! Da er det LOV å spise sjokolade. For min del i alle fall. Hadde ikke klart å gå tilbake til der jeg var før graviditeten, NULL SNOP. Men var en liten fugl som kvitret for litt siden, at en kan bl grådig sugen på sjokolade når en ammer! Den teorien støtter jeg fullt oppunder. For det sjokoladesuget jeghar hatt siste halve året har jeg ikke opplevd makan til. Phu!!! Men synes jeg er flink om jeg klarer meg i hverdagene uten sjokolade. *klapper meg selv på skulderen*
babygullz <3 vilde Skrevet 25. november 2008 Forfatter #11 Skrevet 25. november 2008 hmm..dere er så flinke å holde dere unna godteri!! jeg er sååå svak der, enormt hvilket sjokoladesug man får når man ammer..jeg har unna meg en del julemarsipan, alt frister sånn i butikken om dagen. Julesnop er så DIGG bare..men amminga tar visst alt her ser d ut som.hadde besøk av svigers i helga og noe av d første svigermor sa var; du er jo like tynn igjen du! sånn er gøy å høre. Søstra mi har også sagt; gud så mye du har gått ned, og mamma mener d nesten ikke er mer igjen av meg.. men jeg vet jo bedre, ettersom buksene ikke passer=P Men eg jo KJEMPEKJEKT å høre fra andre at man blir slankere:) og jeg bruker jo også målebånd og ser at cm minker og minker, og d er kjekt:) Tror nok jeg er nede i startvekt til nyttår ja:)skal ut den 20 desember og håper jeg har gått ned en del kg og cm til da,.......litt greit å føle seg fresh og bra første gang man skal ut igjen på nesten 1 år!! Skal kjøpe ullundertøy nå når pengene kommer, så jeg kan ut å trille snart kan jeg begynne med sit ups igjen også=) 6 uker siden fødsel om 4 dager:)
babygullz <3 vilde Skrevet 25. november 2008 Forfatter #12 Skrevet 25. november 2008 Tinama: Ja, jeg er søkkimponert over hvor fort d har gått..jeg så nemlig ingen lys i tunellen om å se bra ut i kjole t jul/nyttår da jeg gikk gravid.. så for jeg at d ble et ordentlig slit..men, så feil kunne jeg ta:) det går jo nesten så d suser..så gleder mg t jeg kan begynne med situps nå, og har skaffet ullundertøy så jeg kan ut å trille mer uten å fryse meg ihjel:) Magen min også er sånn, den er helt flat nå, er liksom bare den digre rumpa som er igjen nå, pluss litt ekstra på lårene..hehe jeg også nekter å kjøpe nye bukser bare for å ha noen nå... d blir bortkasting av penger...for her går d bare nedover og nedover, og da er d liten vits å sløse penger på dyre bukser nå..så d holder med joggebukser og leggins nå=)
connie79 er 2barnsmor:) Skrevet 25. november 2008 #13 Skrevet 25. november 2008 Nei. Jeg er godtoman og ELSKER mat!!!!!! Ingen kos uten god mat og godteri. Så her er det kun samvittihgeten det står på. Jeg tenker på alle minuttene jeg må stå på treningsmaskinen for å ta vekk de kaloriene jeg dytter i trynet. Og da vet jeg ikke helt om det er verdt det:) Står på en sånn "skimaskin". Og 30 minutter der er ca. 230 kalorier. Desutten er jeg nok litt større enn dere også. så om jeg skal ned, så måtte godteri vekk. spiser litt klementiner da. Jeg er også avhengi av Tab x-tra. Men har kuttet det ut. Byttet med vann. Det tror jeg var som å slutte å røyke. Helt jævelig. Får litt motovasjon av å se slankekriken på tvnorge hver dag:) Men dette er ikke gøy. Helgene er blitt litt grå og triste ja. Tenk at mat skal ha så mye å si!!!
babygullz <3 vilde Skrevet 25. november 2008 Forfatter #14 Skrevet 25. november 2008 uff.. Mat og kropp styrer hvertfall mye av min hverdag! d er utrolig slitsomt..skulle ønske jeg kunne gaffle innpå uten å ha dårlig samvittighet for d.....Og d som skjer når jeg får dårlgi samvittighet, så putter jeg gjerne inn en ekstra sjokolade for å trøste samvittigheten, og så ruller ballen ass:p MEN, man må unne seg godterier og god mat hvis man har lyst på d, syns ikke man skal løpe rett ut å jogge heller da.....men slappe av og kose seg..kroppen trenger jo variasjon for å opprettholde forbrenningen. D kommer vel alltid en dag i morgen...selv om d kan bli en tendens til å bli litt "maniana maniana..."
*TuttiFrutti* Skrevet 25. november 2008 #15 Skrevet 25. november 2008 Å herlighet, den vekta, den vekta.. sukk.. Var som deg **Babygullz&Vilde Alexandra** - vekta lå mellom 53 og 57 kg (jeg er 165 høy) og best trivdes jeg selvsagt da den var på 53 ;o) La på MASSE under graviditeten - veide 89,5 kg på det meste!!! Hargått ned til 75 kg, mn nå står vekta helt stille.. Fødte i slutten av august og fullammer så det er vel litt tidlig å slanke seg ennå.. Det eneste som hjelper er vel å kutte ut sjokoladen HELT og gå laaaaaange turer som er ganske boring, men! Har jo verdens skjønneste bebis, men kroppen har fått svi! (
SlitenÅtrøtt.. alltid & støtt Skrevet 25. november 2008 #16 Skrevet 25. november 2008 Joda.. Her går det egentlig litt dårlig.. Har en syk en hjemme. Så og trene å spise jevnlig er vanskelig. Men har allikevel gått ned noen cm:) Så til helga er det julebord og da skal jeg kose meg. Har trening fra i morgen igjen... Så bare vent jenter:) Godt å se at dere andre også er enda i gang:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå