Lita tulle & stor gutt <3 Skrevet 20. november 2008 #1 Skrevet 20. november 2008 Her må det være når jeg og poden leker og ler sammen så vi nesten rister begge to:-) (han må ha verdens herligste latter) Samt når han etter en lang dag bare ligger henslengt i fanget mitt og døser mens jeg stryker han over håret.. Ah, sukk... herlig å være mamma!!! Hva med dere?
Koseklompen Skrevet 20. november 2008 #2 Skrevet 20. november 2008 Jeg må nok si..HVER DAG, HELE TIDEN Jeg klarer ikke å plukke ut noe spesielt fordi jeg synes alt er bare hærlig med lille rampejenta mi
Sessa ruger igjen... Skrevet 20. november 2008 #3 Skrevet 20. november 2008 Når jeg sitter med begge ungene på fanget og synger nattasang. Den salige stemningen som senker seg over oss da er en herlig bonus. Også alle øyeblikk der frøkna og lillebror kommuniserer på den måten en 2 åring og en 4 mnd gml baby kommuniserer.
Lita tulle & stor gutt <3 Skrevet 20. november 2008 Forfatter #4 Skrevet 20. november 2008 Hehe.. var jo ikke meninga å framstille det slik at det bare er enkelte perioder av dagen man gleder seg over å være mamma;) For det gjør jeg jo selvfølgelig hele tiden (tja, kanskje ikke når han bare vræler i høy c-dur, hehe)..var mer ment som de spesielle øyeblikka, som du virkelig tenker på/kjenner på.. Men ja, veldig vanskelig å plukke ut!!
Gjest Skrevet 20. november 2008 #5 Skrevet 20. november 2008 enig med turbotuppa :) vær dag er et STORT ØYEBLIKK - hun er så nydelig så klarer ikke og plukke ut noe ... :-) ei sikkelig kråkebolle er ho .. go'jenta mi ... =)=)=)
Oi ..! Skrevet 20. november 2008 #6 Skrevet 20. november 2008 De aller nydeligste øyeblikkene for tiden er grytidlig på morgenen når jeg hører "tass-tass-tass-tass" i korridoren, etterfulgt av et "deeeeer er mamma!". Så ser jeg siluetten av den skjønne gutten vår (1 år, 9 mnd) i hel pyjamas, med bustet hår, med sutten i munnen og "vovva" under armen. Det finnes intet bedre enn hans glede og hengivenhet når han kryper opp i sengen til oss for å sove en times tid til før dagen starter ... Og til dere som evt. velger å bruke resten av forumstråden på å diskutere hvorvidt vi her hjemme gjør ting riktig eller galt siden vi lar poden komme opp i vår seng: Lag heller en ny tråd. Mammas go'klump fortjener å få svar på innlegget sitt.
Blind Gudinne Skrevet 20. november 2008 #7 Skrevet 20. november 2008 Hm... vanskelig..... Kanskje når han krabber opp på fanget mitt hver kveld, brer teppet over oss og han sitter og koser seg med kakao. Sliten etter en lang dag med mye lek, hvor han bare sitter og koser seg før sengetid. Er ikke så mye en 3-åring sitter stille på fanget! Eller når vi står å lager middag sammen.... Mange ting å velge mellom. Kanskje når storebror ligger på gulvet og gjerne vil at lillesøster på 8 uker skal ligge sammen med ham?!? Dette var ikke lett....
Gjest Skrevet 20. november 2008 #8 Skrevet 20. november 2008 Det hørtes kjempekoselig ut! For meg er nok det koseligste øyeblikket når jeg holder han om natten, hvis han har mareritt, griner og våkner. Da legger han hodet sitt tett inntil halsen min, holder rundt meg og lager koselyder.
Sivalur Skrevet 20. november 2008 #9 Skrevet 20. november 2008 Når jeg synger nattasangen for han på kvelden mens jeg stryker han over håret. Han synger med på noen av ordene, og når vi kommer til ho ai ai ai ai boff (synger Når trollmor har lagt sine 11 små troll) så ler han så godt. Skikkelig godgutt da ja.
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 20. november 2008 #10 Skrevet 20. november 2008 Stort sett hele dagen med spesielt om morningen da jeg henter han i sengen, han stråler som en sol og tar han inn i vår seng før vi står opp. Setter han midt i sengen sitter selv, storkoser seg, ler-spreller med beina og er sååå nydelig.
Mamma til to tette Skrevet 20. november 2008 #11 Skrevet 20. november 2008 Hadde et utrolig godt øyeblikk her om dagen. Storerbror har ikke taklet lillesøster så bra tidligere (16 mnd mellom deg, mye sjalusi osv) men i det siste så har han virkelig oppdaget at hun både er morsom og skjønn. En kveld falt han og slo seg, egentlig ikke så hardt men var overtrøtt og lei og først kom han til meg for å få trøst. Så gikk han til lillesøster som satt på fanget til far og la hendene rundt henne og virkelig lot tårene flomme på hennes skulder. Som om han fikk ordentlig god trøst av henne og det bare bristet hjertet mitt. Ser fram til å se mer av deres søskenkjærlighet for det var bare det søteste jeg har sett. Ellers synes jeg både morgenkos med lillesøster som bare pludrer og ler fra hun åpner øynene og kveldskos med storebror når han står i sengen og vi synger, prater og ler er gode stunder.
Dozer Skrevet 20. november 2008 #12 Skrevet 20. november 2008 Når storesøster her skal legge seg og jeg får en kjempe-kos og hun sieer "jeg er så glad i deg jeg. Du er mamman min vettu". Lillesøster er helt nydelig når hun våkner om morran og er så trett, men hele ansiktet bare sprekker i et smil!
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 20. november 2008 #13 Skrevet 20. november 2008 Det er ekstremt mamnge, klarer ikke å plukke ut noe. Men nå om dagen er han ganske fin da han sier mamma jenta mi :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå