Mjølkekua Skrevet 17. november 2008 #1 Skrevet 17. november 2008 Vasker dere babytøyet 2 ganger? Kom over en lapp på et av tøyene der det stod at babytøy skal vaskes 2 ganger.. det visste jeg ikke - trodde det holdt å vaske 1 gang.. Vasker dere forresten dunposen? Har en öderwalder dunpose og er i grunn ikke så lysten på å vaske den...
Gla`jenta&lilleSophie Skrevet 17. november 2008 #2 Skrevet 17. november 2008 Jeg har vasket babytøyet en gang - både det jeg har kjøpt og det jeg har arvet. Det gjelder alle klær, smekker, håndklær, sengetøy, tepper osv. Har vasket det etter den vaskeanvisningen som sto på plagget... Dyne og madrass har jeg ikke vasket eller fryst eller noe, men vasket overmadrassen. Vi har en ny voksipose, og den har jeg luftet godt, men ikke vasket. Har også fått en lammeskinnspose som har vært brukt, den har vi renset... Er litt usikker på voksiposen, etter å ha hengt ute i en uke lukter det fortsatt veldig nytt av den... men etter å veid frem og tilbake så har jeg likevel ikke vasket den... babyen skal uansett ikke ligge uten klær oppi den, så tror det skal gå bra:)
Mjølkekua Skrevet 17. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 17. november 2008 Takk for svar :-) Det er vel det samme som jeg har gjort.
Førstegangsmamma!! :) Skrevet 17. november 2008 #4 Skrevet 17. november 2008 Hvorfor må egentlig alt vaskes?? Får litt sånn følelse av hysteri og mani jeg... Tenker at d er nok å lufte nye dyner, puter, madrasser, poser, lammeskinn osv... Barnet dør ikke av å ikke vaske det!! Men å vaske bodyer og undertøy, og klær som skal rett på huden liksom..jo det vasker jeg selv også for å få bort evt fargeoverskudd etc.. Men å vaske ytterdress og ellers klær som skal utenpå andre klær osv ser ikke jeg nødvendigheten av å måtte vaske..!? Noen andre??
Giinaღ Skrevet 17. november 2008 #5 Skrevet 17. november 2008 Enig med Førstegangsfødende... vasker også det som skal rett på huden + tepper og sengetøy selvsagt. Men tror man lett kan bli litt overhysterisk, ,ja
Gjest Skrevet 17. november 2008 #6 Skrevet 17. november 2008 jeg vasker ikke trekket på madrassen.. skal jo overmadrass og laken over der igjen hehe.. ikke vasker jeg dynene heller.. de ligger over kanten på sprinkelsenga å luftes nå. har putta kjøredressen i vaskemaskinen uten å tenke meg om da hehe.. men helt unødvendig..kjøpt sånne tykke sokker som en må ha tynne sokker under. de vasker jeg heller ikke.. ikke at det tar noe som helst plass.men likevel..
Gla`jenta&lilleSophie Skrevet 17. november 2008 #7 Skrevet 17. november 2008 Heldigvis gjør alle som de vil selv:) Synes jeg har gjort det eneste som er fornuftig i mitt hode:) Det brukes utrolig mye kjemikalier osv. i klesproduksjonen, og man vet ikke hvor de klærne har vært før... Er bare sunn fornuft å vaske det før bruk, ikke hysteri, men det er min mening da:) Er jo ikke lenge siden dette var oppe i media, men da med voksenklær! Og babyer har mye sartere hud enn oss voksne... Klærne blir også mykere og lukter deilig nyvasket:)
Gurine Skrevet 17. november 2008 #8 Skrevet 17. november 2008 Alt som kan komme i kontakt med huden vasker jeg, derfor også kjøredressen. Begge mine jenter har fin hud, ikke plaget med eksem eller noe. Men et par ganger har jeg nok glemt å vaske ut av noe de har hatt inntil huden, og da har de reagert med kløende utslett, så derfor tar jeg ingen sjanser. Men dyna har jeg ikke vasket, skal jo ha trekk utenpå den
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå