rigmora Skrevet 16. november 2008 #1 Skrevet 16. november 2008 Hei. Jeg merker noen ganger at hvis jeg f eks har vært i aktivitet så blir magen utrolig hard, og det strammer. Jeg tror alltid at det er buksa som strammer, men det er fanktisk magen innenfra som strammer. Det gjør ikke vondt, men er litt rart og ubehagelig. Det gir seg etter en stund da. Jeg har ikke vært gravid før, så har ingen erfaringer med dette, men tenkte på at dette kanskje kan være kynnere? Er nå i min 21. uke, og har hatt denne følelsen innimellom i to/tre uker.. Noen som kjenner seg igjen og kan gi meg et svar?
to_tette? Skrevet 16. november 2008 #2 Skrevet 16. november 2008 dette høres ut som kynnere ja. Magen blir hard som stein, og hvis du legger hånda på magen så kjenner du livmora veldig godt, den blir veldig hard. jeg fikk oftere kynnere hvis jeg jobbet eller var i aktivitet, det var ikke vondt, men det kunne være ubehagelig, noen ganger måtte jeg stoppe opp og vente til det gikk over. hadde kynnere fra uke 12-13 og hele svangerskapet jeg
GuttenMin09 ♥ Jentebaby i 2012 Skrevet 16. november 2008 #3 Skrevet 16. november 2008 Det hørrest veldig ut som kynner ja
kommer nr3? Skrevet 16. november 2008 #4 Skrevet 16. november 2008 litt spent på dette med kynnere jeg for jeg er i min 26 uke,og har ikke hatt noen kynnere enda...men det er sikkert vanlig det og.. hehe
snart mor til 3 Skrevet 16. november 2008 #5 Skrevet 16. november 2008 beklager å måtte si det,men ja,høres ut til å være kynnere...får håpe du ikke blir så voldsomt plaget med det...og blir du det du og så får du tenke positivt på det..kynnere er jo livmoren som øver/forbereder seg på hva den skal gå gjennom..så da vil vi jo få lettere fødsler ikke sant?
to_tette? Skrevet 17. november 2008 #6 Skrevet 17. november 2008 trenger ikke å beklage bedre at hun vet at det er kynnere enn at hun tror det er noe galt. Men det kan være slitsomt med kynnere ja, det kan jeg skrive under på, hadde kynnere fra uke 12 og hele svangerskapet! Sant som du sier, livmoren trenger jo masse trening, det er en stor jobb å føde! Jeg var så vant med kynnere, og de ble gradvis sterkere og sterkere, så da jeg kom på sykehuset, og lurte på om kanskje fødselen var i gang eller om jeg skulle reise hjem igjen, fikk jeg høre at jeg var halvferdig allerede...
tannkrem Skrevet 18. november 2008 #7 Skrevet 18. november 2008 Sånn var det for meg også . Det var bare det at jeg var i uke 26 og hadde 8 cm åpning når jeg kom på sykehuset. Hadde ikke noe særlig vondt før jeg var på sykehuset. Så jeg fikk ei jenet 12 uker før termin. Så ikke for å skremme.:-) sjelden man får så tidlig. men uansett, kjenner du inni deg at dette ikke stemmer så ta kontakt med jordmor og IKKE gi deg før de har undersøkt deg. Har lært av dette. stol kun på din EGEN intiusjon :-)
rigmora Skrevet 18. november 2008 Forfatter #8 Skrevet 18. november 2008 Takk for mange fine svar =) Men kan kynnere sette igang fødsel da? Tenkte på det tannkrem skriver om. Hva burde jeg være obs på? Jeg har aldri vært gravid før, så er ikke så lett å vite hva som er normalt og ikke. Har den siste uken merket at det er noe rart helt neders i magen/underlivet.. Er sikkert bekkenet. Det "klikker" nesten litt når jeg går. Virker som om ting blir mykere el no lignende.. litt vanskelig å beskrive. Gjør ikke direkte vondt, men er litt rart og merkelig. Er dette bekkenet? El har dette noe sammenheng med kynnere? Føler meg ganske uviten akkurat nå.... =)
tannkrem Skrevet 18. november 2008 #9 Skrevet 18. november 2008 hei igjen :-) Jeg vet ikke om kynnere kan sette i gang fødselen. men jordmora sier at denne gangen må jeg ta kontakt fort hvis kynnerene kommer veldig tett. Det var det ingen som sa noe om sist gang da jeg var 25 år . Hadde jeg visst det den gangen så hadde jeg tatt kontakt med det samme jeg kjente at de var veldig tett.For det var ikke vondt i det hele tatt , men når jeg kom på sykehuset så satte det i gang. dette er bare noe man bør være obs på .. ikke noe å stresse med. Kynnere er jo bare en øvelse for livmoren til fødselen.
Mini LK Skrevet 18. november 2008 #10 Skrevet 18. november 2008 Du kan jo være litt obs på ca hvor ofte i løpet av dagen du har kynnere og hvis det er en dag du føler det er mange kan du prøve å slappe av, da skal de avta. Jeg mister nesten pusten når jeg har de kraftigst kynnerene, ikke hver gang men så er det 2. gang. Hadde ikke så voldsomt sist. Bare lytt til magefølelsen din og snakk med jordmor.
vinterkyss *gutt+jente+gutt* Skrevet 18. november 2008 #11 Skrevet 18. november 2008 Kynnere er kroppens måte på å forberede livmora til en evnt fødsel. Men disse kan komme lenge før en fødsel. Man skal være obs om kynner'ne kommer ofte, og kanskje blir regelmessige
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå