Gjest Skrevet 10. november 2008 #1 Skrevet 10. november 2008 Mini er nå 5 mnd'er & 10 dager gml. Fullammet frem til 5 mnd'ers kontrollen, da viste det seg at han ikke har gått opp så mye på de 2 siste kontrollene og vektkurven daler nedover. Fra 4-5 mnd'er var han våken ca 4 ganger om natta. Ble da enig med HS om at jeg skal gi han MME som tilegg og det fungerer fint føler jeg. Men mini har plutselig fått øynene opp for mat i det siste, smatter som en gud når han ser vi spise og har du mat i nærheten av han prøver han å ta. Har hørt at man kan gi om barnet viser intr for mat? Eller skal jeg vente i 2,5 uke til? )
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 10. november 2008 #2 Skrevet 10. november 2008 Jeg hadde begynt nå, men jeg gjorde nå det når han var 4 måneder også jeg da.... Men fullammet ikke lenger enn 2 måneder, da var det ikke nok lenger og måtte spe på med flaske. Men er sikkert mange som ville ventet lenger
Gjest Skrevet 10. november 2008 #3 Skrevet 10. november 2008 Ja ga eldstemann grøt ved 4 mnd'ers alderen, men det er 6 år siden og jeg ammet ikke mer enn 5 uker. Mellomste mener jeg at jeg ventet helt til han var 6 mnd'er. Men jeg måtte gi han også mme som tilegg. Hmmm....... Uansett hvor mange barn man får så greier hvertfall ikke jeg å bli enig med meg selv altså
Prins-06 +en i vente nov-10 Skrevet 10. november 2008 #4 Skrevet 10. november 2008 Bare begynn med grøt du
Gjest Skrevet 10. november 2008 #5 Skrevet 10. november 2008 Hadde begynt med grøt da. Begynte ved 5 mnd med begge mine siden de sluttet å legge på seg. Hadde unngått MME.
Gjest Skrevet 10. november 2008 #6 Skrevet 10. november 2008 Ja for har lest en eller annen plass at man skal helst begynne med grøt om barnet trenger mer etter 4 mnd'er. Men HS sa at han trengte kcaloriene, derfor var MME best. Men ok, jeg stikker ut å kjøper litt grøt.
Gjest Skrevet 10. november 2008 #7 Skrevet 10. november 2008 Sett igang med maten! De har både grøt og glass fra 4 mnd, så du er overhode ikke tidlig ute med fast føde ;-) Skal se du får en enkel tilvenning så gira som han er på å smake deres mat, og det bør du utnytte!
Gjest Skrevet 10. november 2008 #8 Skrevet 10. november 2008 Jeg lot han smake litt grøt nå, namnamnam ja ) Hehe, kunne sikkert spist en stor skål med grøt om han hadde fått lov. Så det gikk bare fint )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå