Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #1 Skrevet 7. november 2008 Rett og slett fordi han aldri tar grønnsaker/salat.... Det er ikke det at han absolutt ikke liker det, han synes bare ikke det er så godt som det andre... Så da lar han rett og slett være å ta, og sender bare fatet med grønnsaker/salaten videre. Til og med mine nieser på 4, 8 og 11 år forsyner seg hvis det er grønnsaker/salat til middagen... Er jeg helt teit som tenker over dette? Får litt sånn trass-femåring-tanker... Men får meg liksom ikke til å si noe heller (har vært sammen i to år, så jeg burde jo klare å si ifra, men...)... Og han er 27 år.... Kan jo liksom ikke si at jeg er flau over han heller, og sunnhetsprekner går bare rett forbi.. Er jeg helt rar eller? Er det ikke vanlig folkeskikk å forsyne seg litt av det sunne og?
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #2 Skrevet 7. november 2008 Det er vanlig folkeskikk å la folk spise de de liker og. Det er ingen andre en deg som legger merke til det, det er jeg sikker på.
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #3 Skrevet 7. november 2008 Støtter HI her Jeg hadde faktisk lagt merke til det hvis noen i familien min min aldri spiste grønnsaker eller salat... Drittungetendenser...
Øyboeren med to små <3 Skrevet 7. november 2008 #4 Skrevet 7. november 2008 herregud, han er da en voksen mann, la han nå spise hva han vil..!! er ikke alltid jeg heller har lyst på grønnsaker akkurat...
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #5 Skrevet 7. november 2008 Skjerp deg... Han kan spise det han vil. Jeg tar lesser ikke på med noe jeg absolutt ikke liker bare for å tilfredstille andres øyesyn. Jeg vet heller ikke om "øyesyn" er et ord, men jeg tar sjansen.
Gjest Skrevet 7. november 2008 #6 Skrevet 7. november 2008 Hehe, det tror jeg ikke jeg hadde latt meg plage av. Han er, som du selv sier, en voksen mann og du hverken kan eller bør ta på deg en mammarolle for ham. Ville ikke sagt at du er teit, men kanskje litt overanalyserende?
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #7 Skrevet 7. november 2008 OMG! La nå mannen få spise det han vil,og IKKE spise det han IKKE vil ha! Har selv en mann som ikke spiser grønnsaker eller frukt fordi han ikke liker det! Men å være flau over det?? Mest idiotiske jeg har lest innpå her i dag...!
FletteMette&DenLangeMelkeveien Skrevet 7. november 2008 #8 Skrevet 7. november 2008 Jeg hadde blitt sur. Jeg synes han som småbarnsfar har ansvar for å vise at man skal spise grønnsaker fordi det er sunt. Hvis han ikke tar til seg av grønnsakene må det jo være fritt frem for barna også å ta til seg bare et lass av det de liker best. Dessuten har vel den som lager maten gjerne beregnet at alle skal bli mette ved å ta litt av alt. Dersom han ikke spiser grønnsaker men heller tar til seg dobbelt opp av kjøttet blir det mindre kjøtt til resten av selskapet.
Tarantellamora Skrevet 7. november 2008 #9 Skrevet 7. november 2008 Jeg er opptatt av at alle i familien vår skal spise grønnsaker. Vi er forbilder for barna våre.. Mannen her i huset er ikke kjempeglad i det, men han spiser alltid litt, uansett om vi er på bsøk eller hjemme... Synes egentlig også det er rart om voksne folk velger vekk grønnsaker når en er middagsselskap. Vi smaker alltid litt på alt..
Gidder ikke! Skrevet 7. november 2008 #10 Skrevet 7. november 2008 Enig i at det er teit å bli flau over samboeren din fordi han ikke forsyner seg med grønnsaker. Og jeg hadde ikke giddet å ta noe på tallerkenen som jeg ikke liker, men det er noe i det med å være forbilde for barna, syns godt man kan anstrenge seg LITT i forhold til grønnsaker.
Gjest Skrevet 7. november 2008 #11 Skrevet 7. november 2008 Er da ingentin å være flau over..Men jeg som rolleperson over barna prøver jo å tenke litt på hva jeg putter i meg da så ikke jeg får slengt tilbake at mamma spiser aldri grønnsaker osv så hvorfor skal jeg..?? Men d er jo en annen sak... La han spise det han vil men hadde kanskje nevnt til han ang det å være rollemodell for barna osv at han kanskje kunne tatt å spist noe slik at han overfører gode vaner på barna også liksom... Men flau, nei det hadde jeg ikke blitt...Typen min er nok lik typen din tror jeg :-) Men jeg har bare slengt på noe salat el grønnsaker når jeg serverer maten jeg, da spiser han det opp... Så lager jeg salater som er gode og fristende :-)
Miss Misantrop Skrevet 7. november 2008 #12 Skrevet 7. november 2008 Hei HI, Som deg var jeg en som tok ansvar for mine nærmestes oppførsel. Det resulterte i at jeg ble fustrert, og de ble enda mere fustrerte. Nå tar jeg kun ansvar for min egen oppførsel og til en hvis grad mitt barns. Gud så mye bedre livet ble da jeg begynte å slappe av litt mere. Jeg gjør mitt beste for å oppføre meg korrekt. Og det får være nok.
Bunnies by night Skrevet 7. november 2008 #13 Skrevet 7. november 2008 Trodde det var vanlig folkeskikk å ta litt til seg av alt, man trenger tross alt ikke ta noen kjempeporsjoner. Blir sjokkert når jeg leser kommentarer som at "jeg liker ikke så godt grønnsaker så da lar jeg være". Man skal da kunne spise det meste, selv om man nødvendigvis ikke liker det. Men ikke bruk energi på å være flau på hans vegne!! Vær heller glad for at du har lært folkeskikk:)
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #14 Skrevet 7. november 2008 jeg blir flau når mannen min klør seg på balla og spiser videre med fingrene etterpå ( på middagsbesøk) Er det vanlig? er jeg normal?
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #15 Skrevet 7. november 2008 Min mann spiser hverken grønnsaker eller fisk av noe som helst slag. Jeg blir irritert når han ikke forsyner seg med noe av det. Unnskylder seg med at han ikke er så sulten men lesser på meg kjøtt, poteter og saus. Han liker heller ikke andre ting som waldorfsalat, potetsalat o l Her går det kun på pølser, hamburgere og alt av kjøttdeig. Eneste fisken han liker er fiskegrateng. HVor mye må man spise av det for å få i seg tilstrekkelig med fisk.....? Han liker heller ikke mat som er kokt. Alt skal være stekt eller panert. Jeg liker ikke kokte poteter men jeg er da så pass oppdratt at jeg spiser en potet når jeg er ute på besøk. Uansett har min løsning blitt at hjemme får han heller la være å spise middag de dagene resten av familien skal fisk eller mat med mye grønnsaker. Jeg blir forbannet som et uvær av at jeg skal lage sunn mat og videreføre sunne holdninger til barna mens mannen skal få slippe. Gidder ikke se han sitte og pirke i maten synlig misfornøyd. Da får han heller gå et annet sted. Han vet hva jeg mener om hans dårlige kosthold men jeg kan ikke ta ansvar for at en mann på 34 år driter i egen helse. Så da gidder jeg heller ikke skjemme meg over han lenger. De andre i et evt. middagsselskap vil garantert legge merke til det for ikke å snakke om vertskapet. Men det er han som dummer seg ut ikke jeg.
Anonym bruker Skrevet 7. november 2008 #16 Skrevet 7. november 2008 Har dere ikke lest det Hi skriver eller?? Det står jo ikke at han ikke liker det, det står at han liker det andre bedre! Greit nok hvis man absolutt ikke kan utstå grønnsaker, man kan jo ikke tvinge folk til å spise noe de ikke klarer å få ned. Men når han lar vær å spise det sunde bare fordi han KAN... Det blir for dumt spør du meg..... Du er ikke teit, du er fornuftig hi =)
Elisa ♥2 barnsmor♥ Skrevet 7. november 2008 #17 Skrevet 7. november 2008 Støtter deg HI Vanlig å ta med seg folkeskikk når man skal bort. Greit at man ikke forsyner seg m en ting på gr.saksfatet...men noe tar man!
Matildesnusk + lille ups Skrevet 7. november 2008 #18 Skrevet 7. november 2008 Hei Hi Det første jeg tenker på når jeg leser innlegget ditt, er at det muligens er noe mer feil med forholdet ditt (eller ditt forhold til samboeren din). Jeg har også vært samboer med en som jeg ble flau over i tide og utide, og det viste seg at det var fordi jeg var generelt irritert over han. Jeg skjønte ikke det der og da. Jeg trodde det var de konkrete tingene han gjorde som jeg ble flau og irritert over, men det var rett og slett han som person! Dersom du virkelig elsket han over alt på jord, ville du da bli flau over at han ikke spiser grønnsaker, og så legge ut innlegg om det her? Synes det virker rart.
Anonym bruker Skrevet 8. november 2008 #19 Skrevet 8. november 2008 Folk som spiser slik når de er borte irriterer faktisk meg også. Av flere grunner; -Dårlig forbilde for barna - Hvorfor i allverden skal noen få spise MYE mer av det som er best, og ikke det som er nest best? Dersom jeg får velge vil jo jeg også ha masse av det beste, men jeg tenker faktsik litt på andre også, sist jeg sjekket.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå