JPG2011 Skrevet 5. november 2008 #1 Skrevet 5. november 2008 Jeg har noen morgener som er ganske pyton. Jeg er veldig hoven i fingre og ben, kjempestiv i ryggen, og må "varme" opp kroppen litt. Det verker i ben og armer. Jeg er ikke gravid, og jeg er 28 år. Er dette vanlig? Kan dette skje dersom man er anspent når man sover?
Raych Skrevet 5. november 2008 #2 Skrevet 5. november 2008 Har du hatt det lenge? Kan minne litt om revmatisk sykdom der morgenstivhet er veldig vanlig. Ta deg en tur til legen og forklar symptomene dine. Kanskje du får henvisning videre, eller kanskje det ikke er noe spesielt:)?
JPG2011 Skrevet 5. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 5. november 2008 Første runden begynte for 4 år siden, etter en fødsel. Ganske store smerter jeg hadde i flere mnd, Har perioder hvor det er ekstra ille. I fjor ble jeg sykmeldt, da var jeg veldig stiv, men ikke hoven. Røntgen viste ingenting, heller ikke blodprøver. Så legen mente jeg var anspent. Jeg synes det er litt snodig, siden ledd i tærne også var vonde. Jeg tåler ikke å fryse. Var ute forrige lørdag, stod i kald vind en stund og frøys, og dagen etterpå var jeg helt elendig. Ingen smertestillende hjalp, og jeg hadde vondt for å puste. I flere mnd nå har jeg hatt veldig vondt i ett ledd i lillefinger, TROR kanskje den begynner å bli litt skjev, men den ser ikke hoven ut. Skal ringe legen i morgen å få bestillt meg en time, men jeg kvier meg sånn, i fjor ba jeg om henvisning til Revmatolog, men fikk det ikke. Iom at han mente det kom av psyken. Litt ubehagelig. Derfor jeg ikke har vært der med dette siden. Ikke så veldig glad i å gå til lege.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå