Heaven har født::) Skrevet 4. november 2008 #1 Skrevet 4. november 2008 Hei, hvordan gikk det i går på sykehuset? Tenkt på deg:)
Gjest Skrevet 4. november 2008 #2 Skrevet 4. november 2008 Hei:) Ligger litt i løse lufta fortsatt! Baby hadde selvfølgelig ikke snudd noe på seg ifølge UL, men det kjenner jeg jo selv også Bekken var stort nok, jeg hadde ca 35,5 poeng, du må visst ha 32 poeng for å være innafor hvis det sier det noe??? Blir mest sanns. setefødsel ifølge alle jeg kommer i kontakt med på sykehuset, og hadde samtale/info om hvordan fødselen blir å foregå! Skal til UL-måling igjen på torsdag, da har det gått 10 dager siden forrige måling (da var gutten ca. 3300g). Er jo førstegangs, og det er visst en grense for hvor stor ungen kan være for setefødsel da. Husker ikke hvor mye gram det var snakk om. Men jo lenger jeg går, jo større blir jo babyen, og sjansen større for keisersnitt. Jeg kommer ikke til å bli satt igang ved overtid, da blir det også ks. Vil jo aller helst klare dette selv, tida vil vise.. Spurte om vendig, men sykehuset i Tromsø driver ikke med dette, fordi de mener at setefødsel er en "fullverdig" fødsel på lik linje med vanlig fødsel. I utgangspunktet skal mor og barn klare dette... Du har jo seteleie igjen på din baby, men fortsatt litt tid igjen?? + at du har et "setebarn" fra før. Er det større sjanse for å føde i seteleie igjen? Har liksom hørt om flere som har født flere setebarn, enda %sjansen for det er under 1..
Heaven har født::) Skrevet 4. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 4. november 2008 Okei. Mener de sa grensa var på 4500g, men husker ikke helt. Jeg spurte fødselslegen tidlig, ang enda et setebarn. (før denne la seg i sete) og han sa det kom mye an på formen min. Skjønte ikke helt den jeg da men.. han har som regel rett i hva han sier han. Spesialist på flere omeråder han da. De kommer ikke til å vende på meg heller,pga risikoen det innebærer+ at jeg har hatt morkakeløsning før. Jeg har termin 20 desember,men her er det mistanke om at jeg utvikler svangerskapsforgiftning også denne gangen. og stemmer det tror og håper jeg at jeg blir satt igang siden jeg har hatt morkakeløsning før. Og de tror ikke han snur seg heller. Setefødsel er ikke noe vondere,men tar ofte litt lenger tid pga at rumpa ikke baner vei, slik hodet gjør. Har ikke noe problem med tanke på setefødsel nå, men ble nok litt lei meg med en gang, for jeg hadde håpet å få en hodefødsel denne gangen. Siste fødselen jeg opplever nå . Og så hadde det vært greit om sambo fikk oppleve en hodefødsel også, ble litt sterkt for han forrige gang. Men dette fikser vi vettu, både du og jeg:)
Gjest Skrevet 4. november 2008 #4 Skrevet 4. november 2008 Jeg er sånnsett ikke bekymra for setefødsel, men som du sier følte jeg meg litt "skuffet" når jeg fikk høre at det mest sannsynlig kom til å foregå slik. Nå tenker jeg mer på det at jeg vil klare det selv, og ikke ta ks, selv om det fins gode "opplevelser" på det og.. Slik som det innlegget nå nettopp.. Uff, noe skal det være.. Heldigvis at du får bra oppfølging nå til dags!! Får håpe det går bra med deg, og at du holder deg i grei form den siste tiden! Høres ut som at du er i trygge hender og blir fulgt tett pga din tidligere sv.skaps historie.. Vi får holde hverandre oppdatert! Skal følge opp denne linken etter timen på torsdag:)) Er spent på vektutviklingen til babyen:)
Gjest Skrevet 7. november 2008 #5 Skrevet 7. november 2008 Hei, en liten oppdatering for de som er nysgjerrig:) Va på ul igår, gutten fortsatt i skråleie m hodet opp, ingen håp for at han skal snu seg gitt.. Veide nå ca. 3500g, grensen for setefødsel gikk ved ca 4000g for meg som er førstegangs. Enda litt større sjanse for ks når skråleie enn ved seteleie, tida vil vise om eventuelle rier vil innstille setet hans i bekkenet! Skal til ny sjekk på sykehuset om ei lita uka. Om jeg ikke er igang til da, vil mest sannsynlig et ks bli planlagt! Så er litt ekstra spent for tida ja på hvordan min fødsel vil foregå. Har menstermin idag, og ultermin om 2 dager! Overlegen tok gyn undersøkelse og mente hardnakket at jeg var igang i løpet av en uke. Så får håpe hun har rett, men legger ikke altfor mye i d!! Nå er det videre til jordmortime, mye styr for disse småe inni magen vårs:)
Heaven har født::) Skrevet 7. november 2008 Forfatter #6 Skrevet 7. november 2008 Hei på deg:) Har sett etter deg ja,hehe. Hmm, da spørs det vel om han snur seg ja. Blir spennende å høre etter neste kontroll da, hvis du ikke allerede er igang da. Wow,heldige du som er så tett oppi termin Må nok vente litt til jeg,,,tror jeg da. Var på kontroll i dag og der er urinprøvene like ille, og ødem økt pluss at jeg har gått ned i vekt,så legen ringte sykehust tvert. Fikk beskjed om å møte der kl ni i morgen tidlig. Håper bare det ikke ender med innleggelse... Sender deg en god porsjon fødestøv, så du får møte gullet ditt snart:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå