beredt Skrevet 3. november 2008 #1 Skrevet 3. november 2008 Jeg har blitt sykemeldt denne uken pga høyt blodtrykk (140 over 92). Har ingen andre tegn på sv.skp forgiftning. Men i dag har jeg vrt sinnsykt sliten... Sovet flere timer i strekk . Har ikke vondt i halsen eller ører / nese, det er rett og slett kroppen som har null energi. Litt kvalm i tillegg... Noen andre som har opplevd lignende??? Skal til lege fredag for ny måling...
2009baby!!!! Skrevet 3. november 2008 #2 Skrevet 3. november 2008 Da jeg sjekket sist i uke 14 (forrige uke) hadde jeg 135 over 91, så det var visst litt på grensen.., men jeg er ikke sykmeldt pga det.. jobber nesten fullt, delvis sykmeldt men ikke hovedsaklig pga blodtrykket. Er litt spent på hvordan det skal utvikle seg. Håper det ikke blir verre slik at jeg må gå hjemme hele tiden da, sånn som deg...da går vel dagene mye saktere tenker jeg.. God bedring! Er det fortsatt mulighet for å få svangerskapsforgiftning tidlig i svangerskapet dersom blodtrykket er høyt? Har alltid innbilt meg at det er noe som skjer mot slutten men det er kanskje ikke slik alltid?
Plutselig_gravid Skrevet 3. november 2008 #3 Skrevet 3. november 2008 Har gått fra 60/45 til 130/90. Sliter med masse hodepine. Er ikke sykmeldt jeg heller. Jobber 100 % i barnehage. Spent på om det har steget evt. sunket nå på onsdag. Skal til jordmor da.
beredt Skrevet 4. november 2008 Forfatter #4 Skrevet 4. november 2008 Det kalles vel ikke svskp forgiftning, men er jo begynnende tegn. Jeg hadde begynnende forgiftning ved forrige svangerskap, og gutten vår ble ett år forrige uke. Så det er to tette vi får:) Har hatt det veldig stressende på jobb siste ukene, lite tilrettelegging og mye ekstra ansvar. Passer litt dårlig for meg for øyeblikket.... Og så er det jo sjonglering uten barnehageplass også. Sukk... Jeg tror mitt har sunket til neste måling. Nesten litt synd for jeg føler ikke for å jobbe 100% for tiden. Men jobbe må man jo:)
karamell mamma Skrevet 4. november 2008 #5 Skrevet 4. november 2008 Jeg er også sykemeldt 30 % pga høyt bolodtrykk. Var på nesten 140. Fikk beskjed om å ta det med ro, og ikke stresse. Jeg kunne bare ringe, så fikk jeg fornyet sykemeldingen min. Eller eventuellt høyere sykemelding. Tror leger er ganske greie når det gjelder oss gravide og sykemelding. Er vel kanskje bedre å ta det litt med ro resten av svangerskapet, hvis man fra starten av har begynt med høyt blodtrykk. Eller?? Jeg synes det er helt topp med kortere dager, ettersom jeg er litt mer trett en ellers. Jeg mener å ha lest et sted at det er bedre at blodtrykket er for lavt enn for høyt. Stemmer dette tro?? Og hva er skadelig ved å ha høyt blodtrykk. Noen som vet?? Det er helt på slutten høyt blodtrykk er et tegn på svangerskapsforgiftning, men da må man ha andre symptomer i tilegg.
beredt Skrevet 4. november 2008 Forfatter #6 Skrevet 4. november 2008 Ja, er etter uke 20 at det kalles svangerskaps forgiftning. Og noen er jo mer utsatt enn andre..... Må ha protein i urin i tillegg, og det er vanlig med pannehodepine, hjertebank, vondt øverst i magen... Forstod det slik at høyt blodtrykk var farlig da det kunne påvirke næringen til barnet (blodgjennomstrømming i navlestrengen) ??
Hb31 Skrevet 7. november 2008 #7 Skrevet 7. november 2008 heia:) ja e i uke 14 å har hadd til nu 160 over 101... e inne å måla blodtrykket 2ganger i uka.. forige svanngerskap var det på 158 over 202,da ble fødselen satt igang.
prebster Skrevet 14. november 2008 #8 Skrevet 14. november 2008 Jeg er også sykemeldt pga for høyt blodtrykk. Har ligget høyt siden første kontroll (undertrykk på mellom 90 og 100) Forrige uke hadde jeg et BT på 148/108 da beordret legen full hvile og jeg ble 100 % sykemeldt. Har jobbet fult fram til da, nå er jeg i uke 31+4. Går jevnlig til kontoller nå og har heldigvis fått undertrykket ned på 90 igjen. Har ingen andre symptomer på svangersakpsforgifting heldigvis, så håper jeg kan holde meg stabil her til over nyttår. Da kan vesla bare få lov å komme. Termin er 14.januar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå