mommy_87 Skrevet 3. november 2008 #1 Skrevet 3. november 2008 jeg hører ikke til inne her lenger men håper på svar vis noen vet det uansett:) jeg fødte 18.september å har ikke sett noe til noe barnetrygd ennå. er det slik at man må søke om barnetrygd eller kommer det av seg selv? etter hva jeg har forstått blir den utbetalt sist i måneden så syns det er litt rart jeg ikke har fått ennå liksom... håper noen vet det:)
Babyønske �� Skrevet 3. november 2008 #2 Skrevet 3. november 2008 Den skal visstnok komme av seg selv. Hvis du da ikke kommer under spesielle vilkår. Les her: http://www.nav.no/page?id=264
gravidmnr3 Skrevet 3. november 2008 #3 Skrevet 3. november 2008 Det eg fekk vite når eg var på Nav var att ein skal få barnetrygd frå barnet er 1 mnd, men att det kan bli litt seinare utbetalt, slik att du få det 2 mnd etterpå. Får då etterbetalt for det du ikkje har fått. Blir vel utbetalt i slutten av kvar mnd. Håpe det vart litt klarare;-)
♥ Mamma'n til Jørgen og Marius Skrevet 3. november 2008 #4 Skrevet 3. november 2008 Hei, for 2 år siden fikk jeg sønnen min i midten av sept, første utbetaling av barnetrygd var etter hva jeg husker, i slutten av november for oktober og november. Man får ikke barnetrygd for den måneden barnet blir født i, det starter måneden etter. Du har vel fått brev fra NAV angående barnetrygd? Mener å huske at det der fulgte med beskjed om hvordan opplyse om hvilken konto man vil ha barnetrygden utbetalt til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå