*gruffalo* Skrevet 2. november 2008 #1 Skrevet 2. november 2008 Eldstemann var hos tannlegen (7år) og hadde 4 hull!! Jeg ble litt sjokka, så spurte om det var noen som har dårligere tenner enn andre. Hun drog litt på det og mente det viktigste var tannpuss, fluor og kosthold. Vi pusser tennene (men må jo bare prøve å gjøre det enda bedre...), han får fluor og får ikke saft o.l. utenom et glass til middag. Vet at min bror hadde mye hull, og mor fikk kjeft av tannlegen for hun pusset dårlig. Så kom jeg og søsteren min med fine tenner, og da skrøt tannlegen av mor. Så hun ble litt sint da og sa at da må da noen ha dårligere tenner enn andre, for hun pusset ikke tennene dårligere på vår bro enn meg og søsteren min... Hvordan er tennene til deres barn?
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 2. november 2008 #2 Skrevet 2. november 2008 Har ikke så mye å sammenligne med ennå siden lillemor ikke ennå har vært til tannlegen. Eldstemann har dårlige tenner, har fått høre det fra første tannlegebesøk. Har allerede trukket 2 tenner, 4 års jekslene mener jeg det var. Jeg har alltid pusset tenner på han, har ikke fått gjøre det selv, og får ennå ikke det utenom om morgenen. Han har fått fluor. Han har hatt begynende hull i mange tenner. Jeg har selv ikke hatt verdens beste tenner, men langt fra så dårlige som eldstemann. Ja, tror absolut noen får dårligere tenner enn andre. Vet noen som sjelden eller aldri ble pusset tenner på, (4 jeg satt endel barnevakt for) og jeg vet at i allefall en av de ikke hadde et eneste hull da han var hos tannlegen i 4-5 års alder.
h@ppy elsker høstfargene :) Skrevet 2. november 2008 #3 Skrevet 2. november 2008 ja, den største jenta mi har dårlige tenner, har alt trekt 2 melketenner pga det....Har fått en del kjeft av tannlegen jeg også, selv om jeg gjør alt som skal gjøres og mere til:( Lillebroren har pene og fine tenner, og null hull, selv om jeg gjør det samme med han(?) rare greier det der. Tannlegen holder fast på at ingen har dårligere tenner enn andre...MEN JEG TVILER STERK på den påstanden!!!!!
~~DoraDora~~ Skrevet 3. november 2008 #4 Skrevet 3. november 2008 Eldste på 6 år har vært hos tannlegen to ganger i sitt liv, og begge gangene fikk vi mye skryt. Flotte og sterke tenner sa hun, og sa hun uten problemer kunne se at han hadde fått skikkelig hjelp av voksen til tannpuss, og at han hadde fått fluortablett hver kveld. Dette stemmer helt. Vi dropper ALDRI tannpuss. Her skal det pusses morgen og kveld uansett. Og fluortablett har de fått fra den første tanna dukket opp. Mellomste på 4,5 har vært hos tannlegemn en gang, og han fikk også skryt for flotte tenner, og null hull. Ingen av de har hatt antydning til hull en gang:))) minsten er kun 2 år, så hun har en stund igjen til sitt første tannlegebesøk:) I tillegg får de kun snop på lørdagene:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå