Gå til innhold

blindtarm betennelse...???? hjelp


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg lurer på om jeg kanskje har fått blindtarm betennelse eller no?!...

i natt fikk jeg plutslig så j........ vondt i - ja underlivet, kjenntes ut som eggstokkene og livmor egentlig.

Har jo lest litt at blindt. bet. symtomer er smerter rundt navlen som flytter seg til hoyre side, men det gjorde det ikke.

Hadde vondt lenge.... men jeg var litt på druen i går, så det tok vel toppen av smertene så jeg klarte å sovne.

 

I dag gjør det ikke så vondt, men mer når jeg hoster og strekker meg osv...

er drit ømt der nede og føler meg herja liksom, kjenner ut som om noe tyter ut når jeg hoster.( vet ikke helt hvordan jeg skal forklare det)

Hadde samme greine en gang når jeg var gravid med nr 2 men det gikk over av seg selv.

tom en test i dag morres og den var neg, noen som vet hva det kan være...

blir bekymra....... hvis det ikke gir seg så dra jeg n ok til lege til mandag..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Blindtarmbetebnnelse er iallefall lokalisert til høyre side av magen . Den smerter er konstant, og det blir verre ved berøring. En har også som oftest nedsatt allmenntilstand og feber. Så høres ikke ut som blindtarmbetennelse.

 

Kan det være noe mensen på gang da? Eggløsning?

 

Jeg har bestandig plagdes med til tider sterke smerter i underlivet uten at det er noe galt. Noen kvinner har det bare slik sa legen...

 

Er det lenge siden du fødte?

Skrevet

jeg har aldri vært plaget med verken mens eller EL- smerter.

Ja den minste min blir 3 år snart, så det kan ikke være noe med det heller... går å kjenner meg støl og øm enda, men tilbake vendende smerter når jeg hoster, men dog ikke så sterke som de var i natt!

 

Skal ettersigende ha hatt EL 28............ fikk en slags blødning den 19, da på dag 23 i syklus, regnet dette for mens... i allefall ettersom testen i dag var neg..

Så jeg er helt i villråde, synes magen er blitt litt større og hardere spes på høyre side..

kanskje det kan være noe cyste greier el no?

Skrevet

Ikke for å skremme deg, men hvis det fortsetter å gjøre veldig vondt ville jeg tatt meg en tur på legevakten. Da jeg var gravid utenfor livmor fikk jeg mensen blødninger som normalt så ante ikke at jeg var gravid. Den siste mensen var litt rar, kom litt tidligere enn når jeg skulle hatt mensen. Fikk plutselig ganske vondt i magen noen dager, før det ble helt ekstremt og kjentes ut som rier.

Men som sagt, vil ikke skremme deg. Det kan jo være så mangt.

Skrevet

Legen min sa en gang at dersom du klarte å hinke på høyre bein uten at det gjorde mye vondere så var det ikke blindtarmbetennelse.

 

God bedring!

Skrevet

takk for svar :)

gjør ikke så vondt nå lenger, er fortsatt ømt, men er blitt mer stikking liksom....

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...