Honningmelon Skrevet 31. oktober 2008 #1 Skrevet 31. oktober 2008 Eldste hadde på seg Trolldressen i bhg i dag, og da han kom hjem merket jeg at dressen var våt gjennom. Trodde denne dressen skulle være vanntett? Eller holder den ikke i slapseføre? Ble litt skuffet.
Bring_it_on!!:)) Skrevet 31. oktober 2008 #2 Skrevet 31. oktober 2008 Hmm.. Vet ikke med troll.. Men vi prøvde reima tec. Og den var kliss klass mellomd en også på slaps.. Nå har vi en helly hansen og den sto med glans på veldig våt snø.. =)
erteposen + 4 Skrevet 31. oktober 2008 #3 Skrevet 31. oktober 2008 Ingenting er jo like vanntett som regntøy, og jeg har aldri opplevd at barna er kalde. Har du impregnert den etter vask/bruk over lenger tid eller har personalet puttet den i tørkeskap?
Stratos med 3 barn Skrevet 31. oktober 2008 #4 Skrevet 31. oktober 2008 Har jeg aldri opplevd med de dressen vi har.... Men de trekker ofte gummibukse utenpå i bhg dersom det er veldig vått altså
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 31. oktober 2008 #5 Skrevet 31. oktober 2008 hm. aldri opplevd at lille har vært våt igjennom, derimot har det sett ut som hun har vært våt igjenom. har hørt det var noe feil med enkelte dresser fra fjorårets kolleksjon. kanskje du har en av de? forøvrig så tar vi også gummibukse på utenpå når det er sånn sikkelig sørpete.
Honningmelon Skrevet 31. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 31. oktober 2008 Han har bare brukt dressen et par ganger, så den har ikke vært vasket og ikke vært i tørkeskap. Mulig jeg hadde for høye forventninger, men jeg har jo hørt at man ikke trenger regntøy om man har denne dressen... (vi har jo det i tillegg da). Men, jeg trodde virkelig den skulle holde seg tørr på slaps.
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 31. oktober 2008 #7 Skrevet 31. oktober 2008 forøvrig skal troll-dressene tørketromles etter vaks for å "restarte" imprigneringen så tørkeskap ødelegger nok ikke dressen.
Honningmelon Skrevet 31. oktober 2008 Forfatter #8 Skrevet 31. oktober 2008 Ja, det er av de dressene, men feilen lå visst i det at de kunne revne. Hørte ikke noe om vanntettheten. Men, kanskje feilen kan ligge der og?
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 31. oktober 2008 #9 Skrevet 31. oktober 2008 hm. har aldri hørt man ikke trenger regntøy om man har trolldress, men har hørt man ikke trenger høst og vinterdress fordi man har 2 i 1 dress. Du kan jo klage da.
Gjest Skrevet 31. oktober 2008 #11 Skrevet 31. oktober 2008 Jeg synes faktisk en vinterdress burde holde på slaps. Mellomste her har ikke regntøy lenger da jeg kun bruker dresser. Kravet til regntøy er 3000 og reima f.eks har 10000..... ungene ble ikke våte igjennom til tross for høljeregnet som var her på onsdag:) Klag på dressen du!
Honningmelon Skrevet 31. oktober 2008 Forfatter #12 Skrevet 31. oktober 2008 Det kan jo være at han har sittet på kne i en vanndam også da, og det tåler sikkert ikke dressen over lang tid?! Litt vanskelig å vite, men jeg trooor ikke han har gjort det. Skal spørre han i mårra. Skal sende en mail til Troll.
Honningmelon Skrevet 31. oktober 2008 Forfatter #13 Skrevet 31. oktober 2008 Da har jeg sendt mail til Troll. Blir spennende å se hva de svarer. Kunne jo kjøpt en dress som koster en goooood del mindre da hvis den ikke holder bedre enn dette.
Gjest Skrevet 1. november 2008 #14 Skrevet 1. november 2008 Troll skal også ha en vannsøyle på 10.000 mm akkurat som ReimaTec. så den SKAL være vanntett... Det med tørketrommel var nytt for meg...søsteren min selger Troll dresser i butikk, men fortalte meg at de ikke kunne tromles. Et år siden da, kanskje noe nytt? Jeg ville tatt dressen med tilbake til butikken og fått den byttet. Troll er ganske greie på returer.
~sjiraff~ Skrevet 1. november 2008 #15 Skrevet 1. november 2008 Troll dressen skal fint tåle at barnet sitter i en vanndam hele dagen... Så bra du har klagd. Stå på ditt. Krev ny.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå