wowo Skrevet 30. oktober 2008 #1 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg er 10 uker i dag og på her på bimen står det "Fosteret er nå ca. 6,5 cm langt og veier 18 gram." mens på babyverden står det "Vekt: 2,5-4 g CRL: 33-41 mm". Det er vel den siste som stemmer??? Lurer også på om det går ann å "si i fra" om dette, er jo så kipt å gå å tru at babyen er 6,5 cm når det ikke er lengere enn 3,3!!
Babyønske �� Skrevet 30. oktober 2008 #2 Skrevet 30. oktober 2008 Tror kanskje BIM bruker hel lengde. CRL er Crown Rump Lenght, altså lengde fra hode til rumpe. Trolig derfor det er forskjell.
ben1+ny? Skrevet 30. oktober 2008 #3 Skrevet 30. oktober 2008 Åh jeg er sååå enig, merkelig at akkurat barnimagen skal avvike sånn fra alle andre utrengninger i alder, lengde, og ukesregning. Her er jeg liksom i min 10 uke nå som jeg er 9+0, har skrevet innlegg om det før også, hvorfor kan man ikke kalle en spade for en spade? Jeg er 9 uker på vei til jeg er 10 uker på vei. Forvirrende når folk spør hvor langt på vei man er og man svarer i 10. uke, også må man begynne å forklare at man bare er 9+1 f.eks... Jeg sjekker alltid på babyverden for å se fosterets utvikling, for å slippe dette rotet her, men liker prateforumet her veldig godt da!!! ) Skulle gjerne sagt fra et sted her jeg også, så si fra om du finner ut av det!
wowo Skrevet 30. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 30. oktober 2008 Ok, da skjønner jeg, har ikke tenkt på at de måler forskjellig:) Skal på ul i morgen, så da er det greit å vite litt i forkant, hva jeg kan se:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå