Candy girrrl Skrevet 30. oktober 2008 #1 Skrevet 30. oktober 2008 Kommer utrolig lett hull. Nesten alle stilongsene har hull etter kort tids bruk. Har ikke vasket de overdrevent. Og da på skånsom vask med Milo. Men dette er kanskje ull generelt. Har ikke så mye å sammenligne det med. Annet enn en ullbukse fra H&M som var 10 ganger verre
solstråle69 Skrevet 30. oktober 2008 #2 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg har samme erfaring som deg! :-( Har i år kjøpt stillongs og trøye fra Devold, og er superfornøyd! Holder fasongen i vask og tørker fort - virker "solid", varmt og godt. For ikke å snakke om kløfritt! :-)
LegallyBlond Skrevet 30. oktober 2008 #3 Skrevet 30. oktober 2008 Synes også kvaliteten fra JAnus kan være dårlig, veldig varierende fra plagg til plagg. Noe er like fint etter bruk av to barn, mens andre ting har blitt hullete med en gang. Dette gjelder også andre typer ull jeg har hatt, så janus er likevel en av de merkene jeg har vært mest fornøyd med. Ellers er Cubus sitt veldig slitesterkt, ikke kommet hull i ett eneste ett av plaggene (bare prøvd de med sauer på og de med striper, ikke prøvd de til store barn).
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 30. oktober 2008 #4 Skrevet 30. oktober 2008 så rart, småen går i janus ull vær eneste dag, og han bruker de samme settene som han bruke i hele fjor vinter i år og de er like fine. kanskje jeg har hatt flaks.
viktorogmilla Skrevet 30. oktober 2008 #5 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg er egentlig fornøyd med Janus, selv om jeg ser det slites raskere enn Joha sitt, som er veldig bra. Tom og Trine (Sparkjøp) er også slitesterkt, det samme synes jeg Reflex sitt er. Har veldig dårlig erfaring med noe ulltøy fra Cubus, andre ting derfra har vært ok, men ikke veldig bra. H&M var for noen år siden omtrent som Janus sitt, har ikke prøvd i det siste.
FletteMette&DenLangeMelkeveien Skrevet 30. oktober 2008 #6 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg er veldig fornøyd med de jeg har kjøpt i år. Bop hadde riktignok en prinsesseullbody i fjor som det ble hull ved kneppingen i skrittet etter en god del vask, men da hadde den fått seg et par runder med vanlig vaskemiddel ved en feiltakelse.
Candy girrrl Skrevet 30. oktober 2008 Forfatter #7 Skrevet 30. oktober 2008 Ja ja..har gutten min en promille av genet til faren så blir ting slitt. Klær faller fra hverandre på kroppen hans. Jobber på kontor. Men kan hive en dongeribukse etter ett års forbruk. Da er den spindelvev i ræva
Nusseline♀♀♂ Skrevet 30. oktober 2008 #8 Skrevet 30. oktober 2008 Her ble det masse hull i eldstejenta sitt. De sliter vel kanskje mer når de er større.. Hadde tenkt og prøve noe annet i år pga det. Devold eller ulvang tenker jeg.
Piken på landet Skrevet 30. oktober 2008 #9 Skrevet 30. oktober 2008 Ull generelt har vel ikke den beste slitestyrken. Syns faktisk janus har vært et av de bedre, men holder jo ikke en hel vinter. Men som en nevnte over her; Devold! Det har vært fantastisk! Kan ikke måle seg utseendemessig med janus, er rett og slett grusomt stygt, men det blir det ihvertfall ikke hull i etter fire vask :-)
Candy girrrl Skrevet 30. oktober 2008 Forfatter #10 Skrevet 30. oktober 2008 Hvor kjøper man Devold og pris? Stygt? Synes ikke det marineblå ullet til Janus er noe pynta antrekk heller hehe..
Pappas fultreffer :) Skrevet 30. oktober 2008 #11 Skrevet 30. oktober 2008 Det var merkelig. Mine har brukt Janus alltid, og jeg har ikke merket det problemet. De har tom kunne gå i arv her hos oss.
¸.·´¯`·.¸><((((º> Skrevet 30. oktober 2008 #12 Skrevet 30. oktober 2008 Jeg har samme erfaring som deg med underdelene til Janus! De blir tynnslitte og usle. Og jeg er en ekte ullfantatiker, som behandler ulla mi, ubehandlet eller ei, som den skjøreste baby:-D
bobbi :-) Skrevet 30. oktober 2008 #13 Skrevet 30. oktober 2008 kidsfashion.no selger devold. De har nå salg
Intimnissefar Skrevet 30. oktober 2008 #14 Skrevet 30. oktober 2008 jeg får ihvertfall ikke janus tøyet noe i nærheten av rent uansett hvordan jeg vasker det. Joha er jeg heller ikke fornøyd med, det blir fort hullete og kan revne helt. MEN et merke jeg er 110% super fornøyd med er TROLL, det koster helt forferdelig mye, men når det aldri blir ødelagt, blir fint og rent etter vask og kan gå i arv så er det jammen verdt alle pengene. Vasker alt troll i maskin på ull program og blir like fornøyd hver gang det kommer ut helt og rent
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 30. oktober 2008 #15 Skrevet 30. oktober 2008 har du møll i skapet kanskje? eller en vaskemaskin som "spiser" hull på tøy?
Candy girrrl Skrevet 30. oktober 2008 Forfatter #16 Skrevet 30. oktober 2008 Møll kan jeg ikke garantere Men har en helt ny Miele vaskemaskin. Og en bulldoser til sønn. Han bruker samme str som søsteren. Men tipper det er han som er den skyldige;)
Gjest Skrevet 30. oktober 2008 #17 Skrevet 30. oktober 2008 Hm, leser "Jens" i overskriften hele tiden og tenker du skal klage på statsministeren...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå