Gå til innhold

Er det noe vits å gå til legen med dette?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hatt vonde mandler i tre uker nå. Ikke sår i halsen ellers, bare mandlene som er veldig vonde og røde. Det ble bra i noen få dager, så kom det igjen.

 

Formen min ellers er bra, men orker ikke gå med denne vonde halsen i ukesvis.

 

Er det bare virus ettersom formen er bra? (vet det er mange leger på dib her :-p)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det tror jeg legen sjekker ved å ta en prøve fra mandlene med en sånn bomullspinne, så ja, det er nok verdt en tur :-)

Skrevet

Okei :-) Men, kan det være at jeg trenger penicillin for noe, ettersom jeg ikke er i dårlig form? Ser ingen hvite prikker på mandlene heller.

 

Men, får vel kanskje rusle en tur til legen uansett.

Skrevet

Jeg har selv hatt bakterieinfeksjon uten å ha hatt feber eller lignende, men ikke akkurat i mandlene da. Men er det ikke uansett greit å finne ut av siden du er plaget med smerter da om det er bakterier, som faktisk kan jages bort med antibiotika, eller om det er et virus og du må smøre deg med tålmodighet og pleie kroppen på andre vis?

Skrevet

Jo, er i grunnen ganske kjekt å vite :-)

Skrevet

Høres ut som halsbetennelse, men jeg vet ikke:)

 

Kan være kyssesyken også. Da får du i alle fall ikke antibiotika eller penicillin. Det kan gjøre det verre.

 

Ta en tur til legen du:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...