Gå til innhold

Undrer... Er det så lurt å være her inne?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er ny på denne siden og tenkte det kunne vært gøy siden vi nå vil ha nr 2. Skjønner at det er en del slitere etter å ha lest innlegg. Hvor lang tid vi kommer til å bruke denne gang vet jeg jo ikke, førstemann kom som en overaskelse.

Men så undrer jeg. Etter å kun ha tittet her i få dager er jeg nesten blitt "avhengig" av å se innom veldig ofte! Leser hva alle skriver, tenker oi, det har jeg ikke gjort, eller oi, er det sånn? eller huff, stakkar der fikk hun mensen.

Ser på alle som håper og håper, prøver og prøver og blir nesten engstelig for at jeg aldri får nr 2... Og slike tanker er ikke bra, har jo et barn og vet jeg kan bli gravid...

Ei venninne av meg prøvde i 8 år å bli gravid. Hun tok råd, brukte nettet, gjorde"alt" (utenom prøverør) men ingenting skjedde. Hun ga opp til slutt. roet ned og vips var hun gravid og har nå en skjønn gutt. :)

Hva tenker dere som er her inne om dette? Føler dere at det blir en slags "besettelse"? Vil dere roe ned, slappe av, men får det ikke til?

Har veldig lyst til å høre hva dere mener. :)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har erfart at jeg stresser mer jo mer aktiv jeg er her inne. Har vært kjempeaktiv nå noen dager, og det merkes!

 

Jeg har faktisk vurdert å melde meg helt ut herfra... Det gjorde jeg sist vi prøvde. Og fikk en litt bedre prøveperiode ihvertfall. Men er så godt å dele erfaringer, sorger og gleder med andre i samme situasjon. Særlig når man ikke snakker med noen andre om prøvingen...

Skrevet

Ja akkurat det merker jeg også. Har egentlig vært ganske avslappet til det hele men nå stresser jeg litt. Har ei venninne jeg kan prate med da, men ellers holder vi det fro oss selv, blir så mye mas fra fjern og nær ellers.

Så skjønner det med å dele sorger og gleder, en får jo veldig god støtte her inne slik jeg har sett det.

Tror selv jeg får roe ned litt,får heller konsentrere meg om mannen min og få han til sengs hver kveld, hehe Får prøve i såfall... :).

 

Skrevet

Vet du, når TR kommer, så skal jeg melde meg ut herfra! Kan bli en lang nok prøvetid dette her, så greit å stresse minst mulig i hvert fall!

Skrevet

Har tenkt helt det samme - det er definitivt ikke lurt å være her inne, men det er herlig med litt support og lese om andre som er litt opphengt. Men man blir helt gal av det - så det er sikkert skikkelig dumt av oss.

Skrevet

He, ja jeg må si meg enig. Vi har også en fra før, og jeg ble gravid med en gang da. Nå har vi tenkt å prøve igjen, og da syns jeg det var litt å koselig å prate litt med andre her inne. Men jeg blir også litt stressa når jeg ser så mange som bruker lang tid... Men jeg skal se nå om jeg blir gravid raskt denne gangen også, hvis ikke kanskje jeg lar være å gå inn her og heller lar være tenke så mye på det. Vi får se... Kanskje jeg ikke klarer å la være... Syns det er veldig hyggelig å være her inne egentlig =)

Skrevet

Håper ikke tante rød kommer, da kan du isåfall melde deg ut! ;)

Lykke til Minni Moon!

Skrevet

Takk så mye, og lykke til til deg også :-)

Skrevet

Jeg og har tenkt det samme... og har kommet til at jeg foelger noen faa traader og proever aa unngaa se paa nye.. det gjorde jeg jo akkurat men denne var jo de baner som jeg tenker saa..

Men jag foelger en traad der vi bor i samme by, og ikke bare snakker om graviditet og proeving.. ellers foelger jeg de som hadde IKM samme uke som meg.. Man blir helt gal av aa foelge med paa alle triks og bekymringer og andre ting som kommer opp her..

Jeg har ogsaa noen som jeg skriver pm med og det er hyggelig..

Har dere lest boken the secret?? Den handler om tenkemaater og jeg er overbevist om at mange av de som er her og har proevd lenge har tenkt saa mye paa: hvis atte omatte jeg ikke blir gravid NU... ogsaa blir de aldri det..Saa jeg tror det er bra aa vaere her inne med maate..

Og nu skal jeg logge av etter en kort vist..

Skrevet

jeg syntes det er godt å dele sorger og gleder med noen, spesielt siden jeg holder det hemmelig for familie og venner at vi prøver. jeg har også fått svar på mye jeg lurer på. itillegg er det greit å lese om andre som er i samme situasjon som meg. MEN det kan bli litt slitsomt også, fordi jeg blir nesten avhengig av å sjekke her inne hver dag.

Skrevet

Hei:)

Jeg er enig med deg. Jeg blir også stresset av å være her inne. Jeg har to barn, men har vært gravid tre ganger. Først fikk vi førstemann, så hadde jeg en ma, og etter ma'en ble jeg stresset. Jeg ville så gjerne bli gravid med en gang, og kjente at jeg ikke kunne være her inne. Jeg skrev et par innlegg rundt el og rett før ikm, men holdt meg borte utenom. Da jeg ble gravid igjen etter en mens, og begynte å være her for fullt da.

Jeg tror nok det blir likedan denne gangen.

Skrevet

jeg tror du er inne på noe veldig viktig. Derfor er jeg bare innom en gang i blant. Prøver å ha et avslappet forhold til at vi prøver. Jeg er mer stresset når jeg er aktiv her inne og får akk de tankene som du skildrer.

Det viktigste er vel å gjøre ting slik man føler for selv og å ha et avslappet forhold til det!

Skrevet

Ja, en blir helt klart stressa av å være her. Denne måneden tok jeg meg selv i å pusse tenna for hardt bare for å se om ikke tannkjøttet blør litt... Man leter visst etter alle mulige symptomer. Til slutt har jeg funnet ut at jeg skal være litt passiv bruker (pøh, du ser jo nå) og bare lese litt når jeg har lyst. Men samtidig får man endel råd og støtte her. Kjenn på hva som er riktig for deg. Om du blir for stressa, så ta en skikkelig pause.

 

Lykke til med prøvinga, men eller uten bim!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...