Bilba og gutta :) Skrevet 27. oktober 2008 #1 Skrevet 27. oktober 2008 Måtte dere klippes da dere skulle ha nr 2 også? Eller revnet dere dere hadde klipt sist gang? Jeg måtte klippes sist gang og ser for meg at hele greia kommer til å revne opp igjen. Det er jo et arr der, og innbiller meg at det ikke er like tøyelig som resten der. Kanskje de klipper denne gangen også da, nettopp for å unngå å revne? Hmmm...mange bekymringer gitt. Fint om noen kan svare
Little Miss Naughty Skrevet 27. oktober 2008 #2 Skrevet 27. oktober 2008 Jeg ble klippet og revnet ved første fødsel. Storebror bestemte seg for å titte etter stjernene. Lillesøster kom 4 år senere og alt jeg trengte var et par pyntesting. Dette selv om det var en rask fødsel på 4 timer.
coradel Skrevet 27. oktober 2008 #3 Skrevet 27. oktober 2008 Har ikke blitt klippet selv. Det er veldig liten sjanse for at du revner der du ble klippet sist; arrvevet(bindevev) er sterkere enn vevet rundt, så hvis du revner, vil det nok bli ved siden av arrene. Men vet ikke hva sjansen er for at man revner .
Bilba og gutta :) Skrevet 27. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 27. oktober 2008 Takk for svar begge to Så arrvevet er sterkere ja, hmmm. Da vet jeg det Men er det ikke sånn at det er mindre tøyelig da? Grunnen til at jeg måtte klippes sist gang er at jeg måtte presse før jeg var klar pga lav fosterlyd. Presset han ut på 10 min, uten pressrier. Håper jeg slipper dette denne gang, og at det rekker å bli klart der nede før h*n kommer....
coradel Skrevet 27. oktober 2008 #5 Skrevet 27. oktober 2008 Jo, det er jo mindre tøyelig. Men vevet rundt ble jo tøyd litt ved forrige fødsel, selv om du ble klippet. Forhåpentligvis slipper du det igjen!
snafselafsen <3fødeklar<3 Skrevet 27. oktober 2008 #6 Skrevet 27. oktober 2008 Jeg revna kjempemye både innvendig og utvendig ved første fødsel, men ikke ved andre:) Tror ikke du du skal bekymre deg for det...har du allerede født en gang, er du mye mere tøyelig og fødsel nr.2 går nok stort sett bedre og lettere
ohayoo Skrevet 27. oktober 2008 #7 Skrevet 27. oktober 2008 Jeg har hørt at man som regel ikke må klippes andre gang selv om du måtte det første gangen (jeg fester min lit til det, siden jeg ble klippet selv første gang). Grunnen er at hele vevet der nede har allerede blitt tøyd en gang og er derfor mer fleksibelt de neste gangene
Fire småtroll Skrevet 27. oktober 2008 #8 Skrevet 27. oktober 2008 Jeg ble klippet da jeg skulle ha nr en, i tillegg revnet jeg fremover mot urinveisåpningen (han ble tatt med sugekopp). Jordmor ville ikke engang fortelle meg hvor mange sting hun måtte sy... Men jeg revnet ikke i det hele tatt da jeg fikk nr to, og det enda han var 2 cm kortere og en halvkilo tyngre! Fikk et sting etter nr to, og det var pga at lite skrubb, hun satte stinget bare for å være sikker på at det ikke skulle svi når jeg tisset.
Svale-jenta Skrevet 28. oktober 2008 #9 Skrevet 28. oktober 2008 Jeg blei klippet første gang fordi han blei tatt med vakuum. Det var fryktelig vondt og ubehagelig i nesten et år etterpå. Andre gang revnet jeg, men ikke i arret. Var grad 2, men det grodde mye fortere sammen og var langt fra så vondt som å bli klippet. Det er hvertfall min erfaring, at det å revne selv ikke er så plagsomt når det har fått gro, mens klipping er mere unaturlig og derfor også vondere.
charlotte27 Skrevet 28. oktober 2008 #10 Skrevet 28. oktober 2008 Hei... jeg revna fra bak til helt forran med førstemann,pga.. han ble tatt ut med tang . pga lav puls. jeg lå å sydde i 3 og en halv time etter fødsel..., når jeg skulle ha andremann, ble jeg klipt opp så det ikke samme skulle skje med han, men han kom som et skudd.. brukte 4 t på å få ut han og med første brukte 18t. nå venter jeg 3 barnet å er spent på fødsel når den kommer.. er bare 12 uker i dag faktisk.
toa med 2 jenter og spire:) Skrevet 28. oktober 2008 #11 Skrevet 28. oktober 2008 de klippet meg ende til annen med første og andre gjorde de alt for å ikke klippe og jeg revna,bitte grann.sydde ett sting.var usikre på omde trengte,men gjorde det da.vil heller revne litt da enn å klippe:)tøyelig er detnok som før ja og nr. 2 var 200 gr. enn nr. 1.det er jo sydd og revner litt ller ingenting.går bra det ja!
mn73 Skrevet 28. oktober 2008 #12 Skrevet 28. oktober 2008 Klippet ved begge fødsler, og mest på nr to da han slo match vekta på nr en med 1,1 kg og 5 cm større i hode omkrets. Sleit litt på nr to kan man si, og som de sa at detta gikk jo kjempe fint men godt han ikke var litt større for da hadde du ikke fått han ut den vegen.... så satser på en liten og søt en igjen nå.... Men de sa det kom ann på tøyelighet, og retningen på ungen vel så mye som str, så jeg har fått beskjed om at jeg kan slippe uten klipping nå.. Håper i det lengste..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå