Gå til innhold

Nordlendinger: kurs i ekte bannskap!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere norpå har det med å kunne ordlegge dere. Hva med en liten innføring for oss søringer som er analfabeter å regne mht bannskap?

 

Hvis andre enn de nordpå begir seg inn på dette, så får de med meg å gjøre...he, he, eller i såfall bør dere ha noen saftige gloser å bidra med!

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Noe spesielt du er ute etter?

Skrevet

Du skjønner vel at det meste av det der er en myte. Nordlendinger og sørlendinger banner stort sett like mye. Jeg har bodd i nord noen år før jeg flyttet sørover igjen og reagerte faktisk på at det ikke var så mye bannskap som jeg hadde forventet. Trivdes så godt sammen med varme, snille nordlendinger. :-)

Skrevet

Jeg har ikke noe spsielle grove ramser, men JEGpleier å si når jeg slår meg for eksempel (varierer litt på hvor hard jeg slår meg) Slår meg ofte på tærne og går ofte på stuebordet..

 

Dæven han steiki helvette i satan i kuken i innst inni røde helvette i fan fan fan fetta fetta fetta i kuken i satan i syksalte helvette!!

 

Noe sånn.. Noen ganger løper jeg ut for ord og gjentar det samme ordet mange ganger! Men det værste, eller det beste er at det faktisk hjelper å banne. Da fokusrer jeg på det og ikke på smertene.

 

Må legge til at selv hvor JÆVLI jeg hadde det under fødselen sa jeg bare "faen" en enste gang under hele det døgnet med rier!! Ikke værst ettersom at jeg lafser ut med en lang lekse når jeg slår tærne:)

Skrevet

Ja det er jo faktisk ikke sånn at vi går rundt å banner hele dagen.

Vi er kanskje mer direkte og kan noen ganger virke mer voldsom. Vi er faktisk ganske høflige! Selv banner jeg nesten bare når jeg er alene. Synes ikke det er fint å gjøre det bland folk! Og jeg er ekte nordlending!

Skrevet

Ikke bare banning men...:

 

 

Ordbok før intetanende turister i Lofoten

 

Schnakkes - Farvel, hade, gidder ikke prate mere

Klept i haue - En tomskaille

Ka i hælvett - En overrasket lofotværing

Katti - Når e du her mæ breinnvine

Lamme - Sammen med

Lægg inn åran - Gi opp,du e førr fuill

Pittelitn tår - Bittelitn dramm (norgesglass)

På fetthåre - Veilta næssn drammen

Fettnøye - E ikje sæli vekti

Sprængt i haue - En ulur person

Dett rævhåll - Din idiot, gla i deg

Ka du kuka me - Hva driver du med

Sæma - Bruker lang tid

Ei tægning - En spesiell person

Baillhæsta - Folk fra ballstad

Ne`snydd - En person som ikje e heilt oppdatert

Klinkanes klaaart - Heilt klart

Gamlingan - foreldre

Kakkel høns - En dame som prater mye mye mye

Ørt`n - mange

Ørtogførti - Svært mange

Sjitings - Dritings

Bais`n - Full

Gomslork -Llite flatterende person

Sjarkhora - Kvinne med tvilsom liste, kan også være noe nesten positivt,

kommer an på situasjonen og måten det blir sagt på

Ska eg schmokk te deg - Ska eg slå deg ned

Ska eg lugg hjærnerystelse på deg - En trussel

Eg ska påfør deg whiplash i lillehjærn din - En trussel

Tytjepelk - En ramp

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...