Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #1 Skrevet 26. oktober 2008 Var med litt sist gang jeg fikk barn, men synes det var met stress og fikk lite ut av det. Nå er det på'n igjen og har vært en gang på helsestasjonen, men tror ikke jeg orker å være med noe mer. Er det flere som ikke orker det styret?
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 26. oktober 2008 #2 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg var med på barselgruppe da Cornelia var baby. Da var det gruppe ved nesten hver kontroll. Denne gangen er det annerledes, bare grupper ved tre kontroller så da blir jeg med på gruppe denne gangen også
xxxJulianexxx Skrevet 26. oktober 2008 #3 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg gadd heller ikke være med på barselgruppe da jeg fikk nummer to. Det var mest fordi han er prematur og jeg ville ikke sammenligne han med barn på samme alder.
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 26. oktober 2008 #4 Skrevet 26. oktober 2008 Vi ble "satt i gang" av helsestasjonen, men ordner gruppa selv vi ) Funker veldig fint. Vi har barn som er født med 6-7 ukers mellomrom, og gruppa (mødrene i mellom) fungerer veldig godt! Det er jo alfa og omega for om man har lyst til å møtes. Vi avtaler treff hjemme hos hverandre stort sett, men kan også treffes på helsestasjonen. Treffes annenhver uke. Med førstemann var jeg ikke med på noen barselgruppe, men fikk invitasjon fra HS da og.
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 26. oktober 2008 #5 Skrevet 26. oktober 2008 Hadde min egen gjeng fra bim, så jeg hoppa elegant over barselgruppa fra HS. Men jeg er veldig glad jeg hadde noen å trille med, vi hadde leketreff hos hverandre etc. Supert!
~sjiraff~ Skrevet 26. oktober 2008 #6 Skrevet 26. oktober 2008 Det erjo helt opp til deg selv det. Forrige gang fikk jeg kanskje ikke så mye ut av det, men denne gangen var det en flott gjeng som ble satt sammen i en gruppe. Kjempehyggelig å ha noen å trille og drikke kaffe med, og avlaste samboer litt ang. bæsjeprat ;o)
Raych Skrevet 26. oktober 2008 #7 Skrevet 26. oktober 2008 Med nummer 1 var jeg ikke med på noen barselgruppe, men med nummer 2 har vi vært en veldig fin gruppe med 4 mødre og babyene deres. Ungene er jevngamle, 4 uker mellom eldste og yngste. Gruppa ble satt i gang fra helsestasjonen, men vi mødrene hadde så god kjemi at vi bestemte oss for å møtes på egenhånd også. Fram til ungene fylte 1 år møttes vi en gang i uken hjemme hos hveradre. Gikk på omgang hvem vi møttes hos. Vi mødrene var også ute et par tre ganger uten barn og spiste og koste oss. Da ungene rundet året flyttet to av dem, så nå i høst er det bare jeg og enn av de andre mødrene som treffes. Savner den gode gruppa vår, så vi har planlagt at vi skal reise og besøke de andre og de skal komme hit på besøk:)
OsloMor Skrevet 26. oktober 2008 #8 Skrevet 26. oktober 2008 Det har jeg aldri giddet, har hatt andre interesser enn å ha arrangerte møter med mødre i nabolaget, hvis eneste ting felles er at vi har født barn på omtrent samme tid.
~sjiraff~ Skrevet 26. oktober 2008 #9 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg synes alltid det er hyggelig å treffe nye mennesker jeg, hvem vet kanskje man faktisk kan få en ny venn?
hit og dit Skrevet 26. oktober 2008 #10 Skrevet 26. oktober 2008 Har aldri tenkt på å delta på noko slikt ein gang. Har mine venner og trenger ikkje me-har-født-på-samme-tid fritidssysler. Eg er veldig glad i ungen altså, men eg ser for meg at ei slik gruppe blir i overkant babyfokusert. Heilt ærlig så bryr eg meg lite om kva andre babyer spiser, når dei sover og korleis bæsjen deiras ser ut. Njah dette var nå min veldig fordomsfulle forutintatte holdning til barselgrupper...... Så har jo eg og mallo hatt det som plomma i egget også da. "Me er den einaste babyen" for fleire verpesjukestudenter i mils omkrets, me har kjørt soloshow i litt over eit år no. =D
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #11 Skrevet 26. oktober 2008 Alle barna i gruppen er født den samme uken, så aldresmessig er det jo topp om en holder kontakten. Ungene har jo ikke noe nytte av det før vi er tilbake i jobb igjen egentlig.. Jeg føler rett og slett ikke behovet jeg altså. Vi mødrene er ganske forskjellige også så jeg tror jeg dropper hele greia.
Stjerne37 Skrevet 26. oktober 2008 #12 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg prøvde meg på barselgruppe,men passet overhode ikke inn så var 3-4 ganger. Må si som mammo&mallo over her,ikke intr i bærsjen til andres unger osv osv.Dessuten var den gjengen for fisefine for meg.Men det var meg som ikke passet inn så da kuttet jeg like godt ut. Hvis vi sku få nr 2 engang så ser jeg ann gruppa.
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #13 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg synes det var skikkelig kos, jeg. Barsaelgruppa vår passet perfekt sammen og vi har blitt gode venninner privat etter at kontrollene hos hs ble sjeldne :-) Men, om jeg "gidder" neste gang kommer helt an på gruppa. Er det trivelige folk som vi kan finne på hyggelige ting sammen med så blir jeg gjerne med en gang til. Er det ei gruppe hvor jeg ikke har noe til felles med de andre kommer jeg ikke til å være med på mer enn kontrollene hos hs (ev. ha hs-kontrollene alene). Så langt synes jeg gruppen har vært en fin måte å bli kjent med andre som har unger på mine barns alder, og det er viktig også for de små å ha jevnaldrende å leke seg med, derfor kommer jeg til å strekke meg ganske langt for å finne en eller annen gruppe de kan være med i. Om det er gjennom hs, åpen barnehage eller i nabolaget (om det er flere gravide her) går egentlig litt for det samme.
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #14 Skrevet 26. oktober 2008 Og dere som bare kan se for dere bæsjeprat med andre mødre ... har det slått dere at det går an å prate om andre ting selv om man har barn? Hos oss er det fint lite prat om bæsj og unger, mens de små leker på gulvet snakker vi om alt fra verdensøkonomien til hvordan man bør gjødsle rosebusker ;-) Det går da an å ha en normal voksen samtale selv om man har barn. Og at jeg har venner fra før er jo ingen unnskyldning for ikke å få noen flere. Og ps! Barn har godt av å omgås jevnaldrende, selv om de er små :-)
hit og dit Skrevet 26. oktober 2008 #15 Skrevet 26. oktober 2008 Klart det har slått meg at ein kan snakke om anna. Eg ser berre for meg at i den settingen så blir det mykje babysnakk. Klart at om ein blir som ein vennegjeng så blir det eit anna fokus. Eg snakker svært lite om baby på fritida, så eg er enig med deg i at ein kan snakka om anna sjølv om ein har fått barn. Men når ein møter andre nybakte foreldre i setting av helsestasjonen så er det naturlig at det blir babyfokus, innen ein finner ut at ein har andre felles interesser da. Og eg er ikkje redd for å få fleire venner heller, eg liker å utvide vennekretsen min. Men det stadiet eg er å no i livet så har eg ikkje tid til det, rett og slett. Eg hadde vert ei veldig dårlig venninne for ei ny ei no.
Stjerne37 Skrevet 26. oktober 2008 #16 Skrevet 26. oktober 2008 Å jada jeg er klar over at det går an å snakke om andre ting en bærsj og om barna,men det visste tydligvis ikke di andre.Vi var alle førstegansfødene,men jeg hadde behov for å prate om anna en ungene absolutt hele tia. Orker heller ikke folk som sier...jammen det står på side 31 i den og den boka at en skal gjøre sånn når dem har vondt i mage...står på side 54 at vi må gjøre sånn og sånn...da får jeg mark!!!! Er noe som heter sunn fornuft!
TurangaLeela Skrevet 26. oktober 2008 #17 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg var heller ikke med på barselgruppe med nr. 2. Jeg orka ikke, hadde nok å gjøre hjemme...
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #18 Skrevet 26. oktober 2008 jeg var heller ikke med da snupp ble født, skal nok heller ikke denne gangen. er på de gruppene på helsestasjonen, men ikke noe utover det har ikke noe behov
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 26. oktober 2008 #19 Skrevet 26. oktober 2008 Vi var med en del med storebror. Men med lillebror har helsestasjonen vært treg og lite flinke til å arrangere noe slik. dessuten er det babysvømming de dagene helsestasjonen er oppe (bare en dag i uka nemlig)
Totette&lillebadehette Skrevet 26. oktober 2008 #20 Skrevet 26. oktober 2008 Men å bruke tid på ukjente mammaer her inne, det gidder dere? Haha Har vært på flotte barselgrupper med ressurssterke jenter begge gangene jeg, fått gode venninner og godt nettverk i tillegg til trillleselskap. Supert. Ingen av venninnene jeg hadde fra før fødte på samme tid som meg siden de venter til de er godt over 30..
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #21 Skrevet 26. oktober 2008 Var bare med på de gruppene som var på helsestasjonen,ikke noe utover det..
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 26. oktober 2008 #22 Skrevet 26. oktober 2008 var med i en gruppe med førstemann, har ikke kontakt med noen av de nå. Fikk kontakt med 2 damer på barsel som jeg har kontakt med nå
WorkingMom - m/jente og gutt:) Skrevet 26. oktober 2008 #23 Skrevet 26. oktober 2008 Jeg var ikke med i barselgruppe sist, vi var bare 2stk, så det hadde blitt litt stusselig. Men jeg gikk i sanggruppe over 2 kurs med lillemor, og det var så koselig og sosialt Gøy å bli kjent med andre da. Teit å si at man ikke trenger å bli kjent med andre mødre osv? Bare bæsjeprat? Nå vet jeg ikke hva alle andre prater om, men det er vel mye mer annet å prate om enn det vel? Det er jo supert for barna å være sammen med jevnaldrende! Veldig bra når de skal begynne i bhg f.eks. At de er vant til å være sammen med andre barn. Nei, skal få vært med på et eller annet denne gangen også. Kjedelig bare å gå å tråkke hjemme da? Jeg har flere venninner som jeg gikk gravid med og var sammen med etter barna våre kom til verden, og nå har jeg 2 stk denne gangen også. Så å bli kjent med flere syns jeg bare er positivt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå