MammaMia123 Skrevet 26. oktober 2008 #1 Skrevet 26. oktober 2008 spiser jerntabl for harde livet, men har vel ikke så stor sjangs for å få hgb opp. Så nå lurer jeg litt på hva som er farene i forbindelse med fødsel? Vil dette si at jeg har lite blod eller?
~sjiraff~ Skrevet 26. oktober 2008 #2 Skrevet 26. oktober 2008 Er det så farlig lavt da? Er jo vanlig at det synker utover i svangerskapet.
Gjest Skrevet 26. oktober 2008 #3 Skrevet 26. oktober 2008 Tar du maxdosen hver dag og passer på at du tar det riktig ( ta UTENOM måltider og sammen med juice/ c-vitaminer, hold deg unna te og kaffedrikking resten av svangerskapet ( garvesyre hemmer jernopptak) så er det gode muligheter til å bøte på jenrmangelen. Og så bør du ta et tilskudd etter fødselen. Skjeldent man blør særlig mye under en fødsel.
Tante Gustava Skrevet 26. oktober 2008 #4 Skrevet 26. oktober 2008 I tillegg til å ta jerntabletter bør du også satse på å spise jernrik mat. Drikk også appelsinjuice til det måltidet du tar tbl, og ikke melk (c-vit fremmer opptaket av jern, og melk hemmer det). Hgb på 9,2 er ikke så ille lavt til å være på slutten av svangerskapet. Og lav hgb betyr ikke at du har lite blod Blodmengden er den samme, men du har mindre av de cellene som tar opp og frakter surstoff rundt (veldig enkelt forklart...). Det er ikke vanlig å blø så mye under fødsel, men du bør fortsette med jerntilskudd og jernrik kost etterpå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå