Anonym bruker Skrevet 26. oktober 2008 #1 Skrevet 26. oktober 2008 fødte poden for en liten uke siden, vet dere hva jeg fikk av svigermor og svigerfar i barselpresang? En libero pakke fra Lindex, hun har mest sannsynlig registrert seg selv der og hun mente det var en flott pakke, ja det er jo det, men trodde de virkelig kjøpte noen klær og ha sitt 2 barnebarn. Første barnebarn fikk barnevogn, men vet svigerfar ga de pengene bak ryggen uten at svigermor visste om det. Hun er ekstremt gjerrig, i fjor fikk jeg et tomt syltetøyglass pyntet med pavepapir og fullt av teposer og suketter som hun har stjålet når hun er på kafe! Blir flau hver gang hun er med meg på kafe, hun har med seg vaffelkake i veska og det eneste hun tar seg råd til og kjøpe er en kopp kaffe som hun gnåler om 10 ganger hvor mye den koster. Bare kan begynne og lure på hva man får i julepresang til dem, kanskje dorullnisser?? Svigerfar har gitt oss penger til bilstol og noe annet vi behøvde, men det måtte selvsagt ikke komme for hennes ører da det ble liv i leiren sist han ga vekk penger tl barnevogn!
Anonym bruker Skrevet 26. oktober 2008 #2 Skrevet 26. oktober 2008 Uff så stusselig da.. Jeg tror rett og slett noen mennesker bare er født sånn, gjerrige og sykelig opptatt av hva alt koster. Forstår godt du synes det er pinlig. Og det er jo tydelig at de ikke har veldig dårlig råd om svigerfar spanderer flotte gaver.
Anonym bruker Skrevet 26. oktober 2008 #3 Skrevet 26. oktober 2008 Å neida de har ikke dårlig råd, hun tjener helt greit og formuen hennes i følge skattelistene er på 2,1 mill! Hun har til og med stjålet store doruller når vi har vært i byen sammens, altså på kundetoalettene til kafer og kjøpesentre. Servietter stjeler hun også. Er helt sjokkert over dama, men jeg tør ikke si noe, da sambo sier hun har vært slik hele livet.
Anonym bruker Skrevet 26. oktober 2008 #4 Skrevet 26. oktober 2008 Uff... kan tenke meg det er flaut ja:/ Men, hvorfor er hun slik? Kan være at det er en god grunn til det. Ei av mine venninner er helt ekstrem når det kommer til sparing og gjerrighet. Men hun har det fra barndommen sin. Hun og moren hadde ikke en krone til mat i perioder, pga at den alkoholiserte faren hennes tok alle pengene de tjente/fikk... Nå tør hun ikke bruke penger pga hun vet hvordan det er hvis det skulle bli tomt. Jeg har svigerforeldre med motsatt "problem"... De handler mer til oss enn de har råd til. Selv har de ingenting... Men kan bruke månedslønna si på å kjøpe ny sofa til oss pga at de har snappet opp at vi har vurdert å kjøpe en bestemt sofa... Vi må passe oss for å si slike ting som gjør at de finner ut hva vi trenger, for de kjøper det med en gang... Jenta vår får så mye leker av dem at vi har ikke plass til det her en gang... Kjellerboden er full av leker, rommet hennes er så fullt at det går ikke an å leke der, og på stua har vi litt også... jeg blir gal av å se på alt, og det kommer stadig mer...:S
Anonym bruker Skrevet 26. oktober 2008 #5 Skrevet 26. oktober 2008 Aner ikke hvorfor hun er slik, men hun har vært slik siden jeg ble kjent med henne. Hun kommer fra en familie med god økonomi og deres familie var blant de som først fikk bil, fjernsyn, de hadde alltid penger og dra til tannlege etc.. Tror de hadde egen huslege også! Skjønner ikke hvorfor hun er slik, dersom jeg har ryddet i klærne mine og skal kaste noe så er hun oppi kurven og forsyner seg, er helt greit det altså for min del.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå