Engel, skatt og lite frø. Skrevet 23. oktober 2008 #1 Skrevet 23. oktober 2008 http://advarsel.no/2008/10/23/hysterisk-gravid/ Jeg vil veldig gjerne høre deres meninger på denne bloggen;)
Trollunn Skrevet 23. oktober 2008 #2 Skrevet 23. oktober 2008 Jeg svarer på denne vettu:) Helt enig i det som står i bloggen jeg. Men når det gjelder den artikkelen i Aftenposten, så oppfattet jeg den også som om den prøvde å forklare hvorfor mange er "hysteriske" i dag. Hva det er i samfunnet i dag som gjør dette. Ta bare alle de motstridende beskjeder, råd og tips man kan få her inne, som overhodet ikke har sammenheng med fakta. At gravide utsettes for og oppsøker informasjon alle mulige plasser, vil naturlig nok føre til en del feilinfo, mange advarsler etc som igjen fører til frykt for at noe skal gå galt.
Engel, skatt og lite frø. Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 23. oktober 2008 "Ta bare alle de motstridende beskjeder, råd og tips man kan få her inne, som overhodet ikke har sammenheng med fakta. At gravide utsettes for og oppsøker informasjon alle mulige plasser, vil naturlig nok føre til en del feilinfo, mange advarsler etc som igjen fører til frykt for at noe skal gå galt." @trollunn. Ja, det er jeg helt enig i.
EinFrosk Skrevet 23. oktober 2008 #4 Skrevet 23. oktober 2008 Synes det er alt for lett å kalle folk hysteriske og få det etablert som en sannhet. Her er til eksempel hele svigerfamilien enige i at jeg er hysterisk fordi jeg har kjøpt bilstol til den lille i magen i stedet for å bruke bag.
Mia29 Skrevet 23. oktober 2008 #5 Skrevet 23. oktober 2008 Vel, det må vil vel bare leve med har jeg funnet ut. Hvis vi ikke gjør som mødrene våre, tantene våre og kollegaene våre blir vi lett stemplet som hysteriske. "Det gikk jo helt fint med mine barn." Mange har vel hørt den. Men det å basere sine handlinger på kunnskap er ikke hysteri. Noen vil kalle oss hysteriske når vi gjør det, men da smiler jeg bare pent og fortsetter å gjøre som før. Man døde før i tiden og vet dere, forskjellen er bare at nå vet vi hva vi dør av ;o)
Trollunn Skrevet 23. oktober 2008 #6 Skrevet 23. oktober 2008 Men jeg blir likevel litt irritert over de overbærende smil og fnys jeg får fra de som fikk barn for noen og tyve år siden, når jeg snakker om hva jeg holder meg borte fra som f.eks. alkohol. Men jeg kan ikke lekse opp for en dame som selv drakk da hun var gravid, fordi jeg er redd hun skal få dårlig samvitighet og føle seg teit... Det var jo "lov" den gangen. Og de mener tydeligvis at da er det fortsatt heeelt ufarlig, til tross for nye formaninger fra forskere. Samme med røyken det. Til og med faren min gliste til meg når jeg sa at jeg unngår spekemat. "alt med måte da vet du", sier han da. Har vel rett i det da.
Engel, skatt og lite frø. Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #7 Skrevet 23. oktober 2008 Superbra hvis dere kommenterer på selve bloggen, jenter! Ja, det er rart dette med røyk og alkohol... Skulle vel ikke være så inderlig rart at forskningen går fremover. Jeg sitter ikke med tall på barnedød og skader på barnet for tyve år siden... Men dødfødsel i dag ligger på 3-4 promille. Antar at det har gått mye ned i allefall. Når vi er femti er det sikkert mye vi putter i oss i dag som ikke er bra....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå