Pappas fultreffer :) Skrevet 23. oktober 2008 #1 Skrevet 23. oktober 2008 Er det noen som har hørt/kan noe om det der med å spre permisjonen over 2 år. Altså at man får halv lønn og permisjon i 2 år? Håper noen skjønte dette, vet ikke helt hvordan jeg skal formulere det
Pappas fultreffer :) Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #2 Skrevet 23. oktober 2008 Er det ingen som vet? Eller kanskje ingen skjønte spm mitt?
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 23. oktober 2008 #3 Skrevet 23. oktober 2008 Er det ikke det som heter tidskonto da?
Pappas fultreffer :) Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 23. oktober 2008 Vet du hvordan det virker?
Pappas fultreffer :) Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #5 Skrevet 23. oktober 2008 Fant det selv Men er det ingen mulighet for å spre permisjonen uten å jobbe?
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 23. oktober 2008 #6 Skrevet 23. oktober 2008 Nei, i grunnen ikke, men tror det er sånn at du når du søker permisjon så oppgir du på søknadsskjemaet til nav at du ønsker å ta ut permisjonen som tidskonto. Det gjelder vel fra 6 uker etter fødsel vil jeg tro, de er jo "obligatorisk" mors sine, og de tror jeg du må ta ut i ett jafs. Du må også bli enig med arb.giver om at dette er ok for dem, men det skal vel mye til for at de nekter deg å gjøre det sånn - du har jo loven på din side )
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 23. oktober 2008 #7 Skrevet 23. oktober 2008 Er vel bare fedrekvoten man kan "spre". Den må tas innen barnet er 3 år.
Pappas fultreffer :) Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter #8 Skrevet 23. oktober 2008 Hmmm, saken er at jeg antaglig mister jobben min før jul da firmaet skal selges, men jeg skal jo ut i permisjon om noen mnd så hadde da håpet å få spre det mest mulig ut da. Men takk for svar alle sammen, får prøve å finne utav dette
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå