Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2008 #1 Skrevet 22. oktober 2008 Her i huset dusjer/bader vi annenhver dag. Bruker da olje og såpe. Og så vaskes hun med mesoft kluter ved hvert bleieskift. Kun med vann. Ansikt, og hender blir tatt til morgen og kveld. Og tannpuss. Men hva er det dere legger i å vaske nedentil morgen og kveld? Og gjør dere det ikke til hvert bleieskift? Skjønner probleminnstillingen blir en annen om man har barn som er ferdig med bleieperioden:)
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2008 #2 Skrevet 22. oktober 2008 Jeg vasker ikke hvis det bare er tissebleie, da er det renset naturlig! Jeg vasker nedentil på kvelden, pluss hender, ansikt osv. Vasker barnet på kvelden som en kveldsrutine egentlig. Vasker ikke hender på morgenen, har ikke brukt de til så mye i løpet av natta:-)
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2008 #3 Skrevet 22. oktober 2008 De fleste her inne mener unger over bleiealder, det er det som blir litt festelig i mine øyne. bleieunger vaskes vel ved hvert skift stort sett. uansett, jeg vasker ikke barn over bleiealder 2 ganger daglig nedentil uten at det er spes grunn, en gang holder lenge, ellers dusjes/bades de ca annehver dag, jeg fatter ikke at de MÅ bade daglig. og ansikt og fingre vaskes jo temmelig ofte når de er små, de pleier jo gjerne å spise selv etter en stund, samt og grave i det meste de måtte finne. så det er temmelig vanskelig å ikke vaske disse delene flere ganger daglig om man ikke er blind.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå