suski22.12.08 Skrevet 21. oktober 2008 #1 Skrevet 21. oktober 2008 De siste 2 dagene har jeg kjent så godt som ikke noe liv i magen, mot normalt meget høyt aktivitetsnivå. Er litt usikker på hvor mye jeg skal legge i det her. Har kjent liv ca 3 ganger i går og 1 gang hittil i dag (svakt). Tok frem dopplern og hjerteslagene er normalt raske og virkere normalt kraftige. Noen som kjenner til retningslinjer? Blir alltid så ute av meg når jeg må ringe føden/legen, så fint hvis dere vet hva som er "regelen" her.
To gutter og en jente Skrevet 21. oktober 2008 #2 Skrevet 21. oktober 2008 Mener å ha lest at en alltid skal ta kontakt med føden dersom det er merkbart mindre aktivitet i magen i forhold til normalt. (Etter uke 28). Synes 1 bevegelse høres litt lite ut, men det var nå i det minste tegn på liv. Mulig babyen kun sparker innover og at du derfor ikke kjenner det så godt.Blir jo mindre plass for babyen å bevege seg etter hvert også. Er jo flott at hjertelyden er fin. Trenger absolutt ikke være noe galt, men ville nok tatt en tlf uansett, hadde jeg vært deg. Lykke til! PS har du prøvd kald saft, cola e.l for ¨å se om babyen reagere på det?
suski22.12.08 Skrevet 21. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 21. oktober 2008 La meg nettop ned på sofaen og drakk sterk kald saft. Fikk 1 spark og en dytt med handa til svar. Kjenner svaaake bevegelser i skrivende stund. Uff syntes dette er så vanskelig, tenker at med en gang jeg tar den tlf til føden er sparkinga i full gang igjen. Hmm.
suski22.12.08 Skrevet 21. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 21. oktober 2008 Har vært på sjekk nå; alt var fint :-D Takk for svar
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå