Gå til innhold

Trenger råd- lite liv i uke 31.


Anbefalte innlegg

Skrevet

De siste 2 dagene har jeg kjent så godt som ikke noe liv i magen, mot normalt meget høyt aktivitetsnivå.

 

Er litt usikker på hvor mye jeg skal legge i det her. Har kjent liv ca 3 ganger i går og 1 gang hittil i dag (svakt). Tok frem dopplern og hjerteslagene er normalt raske og virkere normalt kraftige.

 

Noen som kjenner til retningslinjer?

 

Blir alltid så ute av meg når jeg må ringe føden/legen, så fint hvis dere vet hva som er "regelen" her.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mener å ha lest at en alltid skal ta kontakt med føden dersom det er merkbart mindre aktivitet i magen i forhold til normalt. (Etter uke 28). Synes 1 bevegelse høres litt lite ut, men det var nå i det minste tegn på liv. Mulig babyen kun sparker innover og at du derfor ikke kjenner det så godt.Blir jo mindre plass for babyen å bevege seg etter hvert også. Er jo flott at hjertelyden er fin. Trenger absolutt ikke være noe galt, men ville nok tatt en tlf uansett, hadde jeg vært deg. Lykke til!

 

PS har du prøvd kald saft, cola e.l for ¨å se om babyen reagere på det?

Skrevet

La meg nettop ned på sofaen og drakk sterk kald saft. Fikk 1 spark og en dytt med handa til svar. Kjenner svaaake bevegelser i skrivende stund. Uff syntes dette er så vanskelig, tenker at med en gang jeg tar den tlf til føden er sparkinga i full gang igjen. Hmm.

Skrevet

Har vært på sjekk nå; alt var fint :-D

 

Takk for svar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...