Gå til innhold

Til gamle kjente, en liten oppdatering fra meg :-)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere.. følger med på dere, og noen har lykkes mens andre sliter ennå, og jeg vet så godt hvordan det er. Jeg hatet hver gang noen lykkes, samtidig som jeg kjente litt på at jeg også gledet meg på deres vegne, men hvorfor ikke meg??????!!!!

Men det gikk til slutt, og er så glad for at jeg aldri ga meg, og sa til meg selv hele tiden, "den som gir seg har tapt"...

 

Er nå 27 uker og en uke igjen er jeg i 3 trimester, jeg sa også at hvis jeg noen gang skulle bli gravid skulle jeg aldri klage, hehe er nok lettere sagt en gjort det gitt, det har jeg lært.

Jeg har jo kastet opp de 4 første mnd, og siden det har jeg vært sengeliggende med kort livmorhals og blir tett fulgt opp av lege og jordmor, er hos lege hver uke for måling, utrolig tøft og livredd for at det skal være stor foranring og at jeg må legges inn på sykehus,

Jeg har nå ligget i 8 uker og må innstille meg på å ligge til januar og termin. For hver uke som har gått har jeg vært et skritt nærmere,og kjenner jeg kan slappe litt mer av nå, har jo vært så redd for å føde fordi gulle er jo så lite ennå, og ventet bare på å komme meg til der jeg er nå, og nå må jeg fokusere på å komme til uke 30 for så til uke 34 osv..

Det var vært utrolig tøft, men hva gjør man ikke.. Nå blir det også full fysioterapi for bekkenløsning og ryggsmerter pga at jeg ligger hele tiden.

Men som sagt jeg er blitt målt til rundt 2,4 ca hver uke og da får jeg være hjemme, kommer den ned mot 2 cm er det innleggelse så det er nervepirrende!!!!!

 

Så selv om en lykkes etter så mange år og skal være superglad og happy kan det hende man får andre ting å stri med dessverre.. men gevinsten er stor til slutt da hvis alt går bra!!

 

Jeg ønsker alle sammen masse lykke til, og jeg følger med på dere og jeg håper sååå indelig at dere lykkes alle sammen og i tillegg sliter med dette her som jeg gjør nå, unner ingen det!!

 

Kleeem

Videoannonse
Annonse
Skrevet

heisann Tullemor. kjekkt å høre fra dg. jeg sa som dg første gang jeg ble gravid etter 2 års prøving, jeg skulle aldri klage. men lettere sagt enn gjort ja. jeg hadde truende abort frem til uke 12. deretter begynnte det å sive fostervann i uke 18, fikk kaftig bekkenløsning fra uke 20 (sliter med bekkene enda), i uke 24 og 28 var det fare for at fødselen skulle starte,var kvalm helt til jeg var 6 mnd på vei, og ikke minst døde hun nesten i magen, hun var berer 1870 gram da hun kom ut til termin.

 

ser du også har hatt det tøfft, men som du sier, det er så vert det. Du må ha masse lykke til videre:)

Skrevet

Det er alltid så hyggelig med solskinnshistorier når folk faktisk klarer å bli gravid på egenhånd etter å ha prøvd så lenge :)

 

Men graviditeten skal ikke være like lett for alle ser det ut til... Du får ta godt vare på deg selv og den lille i magen :) Bare vær litt "primadonna" og la deg skjemme bort og oppvartes av andre nå :) Se det positive i det- du slipper å vaske rundt til jul :) Hehe :)

 

Lykke til videre!

Skrevet

Takk Tryne og Turbotrollet.. nei det skal ikke være lett men som sagt gevinsten er stor hvis alt går bra. Hadde jeg bare visst det!!!

Blir ikke så mye skjemt bort akkurat og vasking til jul blir det iallefall ikke hehe..

 

kleem

Skrevet

Du er så tøff, stå på Tullemor! :)

Skrevet

Vasking til jul nei;) det tror jeg du kan glemme. Jeg var på sykehuset på julaften, men jeg klart eå grine meg ut. men desverre for sent, for vi rakk ikke hjem.

 

Kos dg masse, dette går bra vettu:) Alle tårene du har hatt underveis er så vert det

Skrevet

Hei gamle venn:)

Fikk bare et innfall om å titte inn på gamle trakter.

Godt å høre at du lyktes til slutt og at du har kommet så langt som 27 uker. Du må bare huske å værer veeeldig forsiktig...er tøffe tider fram til fødsel men det er verdt det som du selv skriver!

Men hvordan gikk det med deg om mannen etc...husker bare at det var forferdelig mye rot og tull en periode...du kan la være å svare, eller evt svare priv...

Gleder meg over solskinnshistoriene her inne - jeg har selv en solskinnshistorie, så ikke gi dere jenter!! Stå på!!

 

Lykke til Tullemor:)

 

Stor klem fra

Skrevet

Takk jenter... håper alt er bra med dere også.

 

Lenn, har sendt deg pm

Skrevet

Tullemor, du inspirerer meg!! Du skal se at det hele er glemt nå gullet ligger i armene dine i januar :-)

Skrevet

 

Så koselig med oppdatering Tullemor1:o)!!

 

Jøye meg jammen er det mye du skal igjennom, godt du holder motet oppe. Sikkert veldig tøft og belastende med alle kontroller, og uro for om alt går bra.

 

Leste forresten i VG igår at middelhavskost som feks gresk mat er veldig bra for å ikke føde for tidlig. Det er et eller annet i den maten som gjør en markant forskjell kun 0,8 % i en testgruppe fødte for tidlig når de spiste middelhavsmat:o). 7,4% av de som spiste norsk kost fødte for tidlig- et lite tips bare;o).............

 

Ønsker deg lykke til videre vennen-

krysser fingre for at dette kommer til å gå kjempebra og at det ikke blir noen for tidlig fødsel!

 

klem

Skrevet

Så flott å høre at alt er bra med deg, og at du er ved godt mot, tross mange plager!!! Hold fast ved de positive tankene og knip igjen lengst mulig :o)))

 

Lykke til videre fremover!!!

 

Klem :)

Skrevet

Tusen takk alle sammen :o) jeg kniper så godt jeg kan.. var på måling igjen i går og den var litt kortere så her er det bare å krysse fingre og tær og håpe på det beste, og ligge helt rolig!!!

Skrevet

For en utrolig og fantastisk historie du har tullemor, men jammen har du måttet gå gjennom mye ! Ønsker deg lykke, lykke til med de siste par månedene før du har mirakelet i armene dine :-)

Skrevet

Tusen tusen takk Gitte.. jeg vil samtidig få ønske deg masse lykke til i oktober, måtte du også få en spire i magen etter alle rundene og nedturene det er i en slik prosess.. Håper virkelig og skal krysse alt for at du blir mamma :o))))) kleeem

Skrevet

Heisan!

Har livmorhalsen din vært kortere enn 2,4 tidligere siden du har fått beskjed om å ligge? Min er 2,5 og helt normal ifølge gynekologer og jordmor..

Skrevet

Jeg har vært inne og operert for celleforandringer 2 ganger sist tok de mye sier legen min.. jeg har blitt målt til 2,8-2,5-2,4 og sist nå 2,2 og har ligget hele tiden..

Det skal sies at min lege og jeg vi kjenner hverandre fra før, han vet hvor mye jeg har slitt og savnet dette barnet.. så han tar ingen sjanser og er streng. Han sier at grensen er 2,5. Innleggelse ved 2 cm så jeg har ligget siden uke 19 og er nå 28 og skal ligge resten også.

Er glad jeg blir godt fulgt opp og blir målt hver eneste uke.. legen vil like mye som meg at dette skal gå bra og at jeg får det barnet jeg har savnet i 11 år..

 

Lykke til

Skrevet

HEI!

Ditt innslag gjorde meg litt lettere,, har sendt deg en PM..

 

:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...