fnat Skrevet 18. oktober 2008 #1 Skrevet 18. oktober 2008 Jeg går rundt med en hvilepuls på rundt 90 å md en gang jeg gjør noe lite er den fort opp i 120.. Kan vel umulig være så heldig for kroppen? Flere?? Erfaringer??
Girlygirl83 Skrevet 19. oktober 2008 #2 Skrevet 19. oktober 2008 Normalt med høyere puls i graviditeten. Jeg hadde en periode en hvilepuls på 122.... da ble legen litt skeptisk og henviste meg til hjertespesialist. Har fått time 1 uke før termin, så den avlyses. Ingen vits. Men såvidt jeg forstod på legen så er det ikke farlig, bare fryktelig ubehagelig og ikke minst slitsomt. Det kunne være aktuelt med pulssenkende medisin for min del, men pulsen gikk heldigvis litt ned av seg selv.. Har ca sånn som deg nå.
Gjest Tale30 Skrevet 19. oktober 2008 #3 Skrevet 19. oktober 2008 Det er normalt for gravide å ha en hvilepuls på 80-90. Fordi dette er uvant, og man av og til kan høre pulsen i øret, er dette for mange skremmende, noe som igjen øker pulsen. Jeg har ved to tilfeller hat hvilepuls som har vært over hundre, og har blitt engstelig noe som igjen har økt pulsen. Jeg har kunnet ligge i sengen å bare høre pulsen rase. Det er helt jævlig rett og slett. Men jeg har snakket med jordmor og hun sa at det viktigste er å ikke engste seg for da reduserer pulsen ofte seg selv. Det er heller ikke farlig å ha høy puls over lengre tid, men veldig ubehagelig. Hun sa at hun hadde hatt pasienter som hadde hatt en konstant hvilepuls på 110 gjennom hele svangerskapet. Jeg har sikkert en hvilepuls på mellom 80 og 90, og når jeg reiser meg opp så raser den av gårde.. da aner jeg ikke hvor fort hjertet slår..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå