Gå til innhold

Hva synes du om barnearbeid?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det alltid riktig å fordømme barnearbeid? Har du som leser dette tenkt noe på saken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så lenge man ikke kan tilby ungene og familiene deres noe godt alternativ, er det ofte bra at de i det minste får jobb. Sanksjoner mot barnearbeid har ikke nødvendigvis positive følger.

 

Uten at det dermed er spesielt optimalt for unger å jobbe.

 

Mange vellykkede prosjekter i forhold til barnearbeidere har gått ut på å gi dem muligheten til å kombinere utdanning med jobb.

Skrevet

Ja, jeg syns det alltid er riktig å fordømme barnearbeid, men jeg innser jo at i store deler av verden er det ikke så mange alternativer pr i dag.

 

Du da?

Skrevet

Jeg klarer aldri helt bestemme meg. På den ene siden er ofte jobb det eneste som holder mange barn fra å sulte eller havne på gata, på den annen side blir det kanskje lettere for det offentlige å avskrive seg ansvar når barnearbeid er et alternativ? Men det er jo også et spørsmål om alder og antall timer da. At trettenåringer her til lands kan gå med avisen kan jeg ikke se er et problem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...