Gjest Skrevet 17. oktober 2008 #1 Skrevet 17. oktober 2008 har hørt mye positivt om hipp jeg,, Andre anbefalinger?
Gjest Skrevet 17. oktober 2008 #2 Skrevet 17. oktober 2008 Virker som de fleste begynner med Nestle sine mais eller risgrøt. De blander man med mme eller mm. Ellers har HIPP en fra 4 mnd som blandes med vann. Den er kjempegod, tror det er banan og fersken i. Lillegutt var veldig glad i den.
Isabella12 Skrevet 18. oktober 2008 #3 Skrevet 18. oktober 2008 Anbefaler mais-, ris- eller hirsegrøt (altså glutenfri de første ukene - vet ikke om Hipp sin er det) - Jeg synes det er best uten frukt da de lett kan vende seg til søtsmaken. Da kan det bli vanskelig å få i babyen grønnsaker etterpå.
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 18. oktober 2008 #4 Skrevet 18. oktober 2008 Nestlès mais eller risgrøt er fine å starte med. De er milde i smaken, og er glutenfrie. Selv likte jeg best konsistensen på maigrøten. Syntes risgrøten ble klumpete, uansett om jeg hadde riktig temperatur, og vispet som en gal
vesla_83&tuppeknuppa Skrevet 18. oktober 2008 #6 Skrevet 18. oktober 2008 Vi begynte med nestle maisgrøt, helt topp, vesla elsker den. I går prøvde vi Hipp sin risgrøt med banan og fersken som noen over her nevnte var god, det må jeg bare benekte, den var heeelt jææævli!! Forferdelig kvalm, snuppa ville ikke ha den, og det skjønner jeg godt!! Men det er vel individuelt, vet babyer som liker den godt, men her falt den IKKE i smak! Men som sagt, maisgrøten sluker hun:)
Isabella12 Skrevet 18. oktober 2008 #7 Skrevet 18. oktober 2008 Bare vær obs på at småfolks grøt fra 4 måneder inneholder gluten. Etter noen uker med nestlés ris/maisgrøt, gikk jeg over til småfolks godnatt/risgrøt med pasta (for å introdusere gluten). Den klumper seg ikke og han elsker den.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå