Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2008 #1 Skrevet 17. oktober 2008 Var på innvendig ultralyd onsdag 15 okt. Hjertet banket sterkt og klart, men størrelsen var mindre enn forventet. Ca 5,2mm og jeg trodde jeg var ca 7+6. Legen mente jeg måtte være ca 6+2... Dette bekymrer meg litt. I tillegg har jeg blødd litt i går og litt i morges. Er sånn at det kommer litt i trusa. Fargen er rød/brun. Når legen gjorde undersøkelsen fant han bare den ene eggstokken og det resulterte i at han "rotet" rundt inni der endel, dette gjorde litt vondt og var ubehagelig. Jeg håper i det lengste at han har kommet borti noe som gjør at jeg har blødd litt..?? Noen som har vært borti det samme?
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2008 #2 Skrevet 17. oktober 2008 Jeg har ikke opplevd det samme, men synes jo ikke det høres så rart ut at du blør litt etter ultralyden. Man har jo vanligvis ganske så lettblødende slimhinner når man er gravid og litt "romstering" der inne vil sannsynligvis kunne gi litt blødning. Tipper det roer seg ila et par dager, jeg. Men hvis du bekymrer deg mye kan du kanskje bestille en ny kontroll for å se om fosteret vokser som det skal? Evt måle Hcg med et par dagers mellomrom. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2008 #3 Skrevet 17. oktober 2008 Det sies at har man sett hjertet slå, er det større sjanse for at ting går bra fremover, enn hvis man ikke har sett det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå