Gjest Skrevet 16. oktober 2008 #1 Skrevet 16. oktober 2008 Vi lurer så på hvordan vi skal gjøre dette? Håper noen ha gode råd!
Trollemor og snuppa! Skrevet 16. oktober 2008 #2 Skrevet 16. oktober 2008 Vi bare bytta.. Snakket om det en stund i forveien.. Men jenta vår bruker sånn vokseseng som vi har trukket ut ettersom behovet har vært der.. )
pandabjørn Skrevet 16. oktober 2008 #3 Skrevet 16. oktober 2008 Sander har stor seng i 14 dager nå og det går ganske greit, han kommer inn til oss nesten hver natt, og da må vi ta han å legge han i senga si igjen, det har blitt noen turer frem og tilbake, men slik var det når han hadde sprinkelsenga også da gikk han også ut av den
Pysa Skrevet 16. oktober 2008 #4 Skrevet 16. oktober 2008 Det går sikkert bra, men jeg kopierer inn et innlegg jeg skrev for lenge siden om hvordan man kan gjøre det hvis småen ikke vil bli i senga: Her lagde vi en ordning med at i stedet for at jeg (sur og sint) måtte bære en hylende toåring i seng gang etter gang, vel vitende om at jeg kom til å høre lyden av fotsåler som slo i gulvet før jeg hadde kommet meg ut av døra igjen, så skulle poden ligge og vente på at mamma skulle komme og kose litt. Den første gangen sa jeg "vent, mamma kommer snart", gikk ut, gikk inn med en gang, og roste masse, ga ham en stor klem, og gjentok. Veldig kort ventetid den første kvelden, men litt lenger for hver gang. Det ble en lek. Han smilte og syns det var morsomt. Den første kvelden var jeg inne 30 ganger. Den andre kvelden bare tre! Nå er jeg som regel innom en gang eller to, men mange kvelder ikke i det hele tatt. Etter dette er det sjelden vi har problemer, jeg sier bare at vil han ha kos, må han gå og legge seg, så kommer jeg snart. Og han skjønner som regel at det er det lureste. Han måtte ha vokseseng ved 18mnds alder, da kom han seg ut av sprinkelsenga.
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 16. oktober 2008 #5 Skrevet 16. oktober 2008 vi bare byttet da hun var 22 maaneder. Hun klatret aldri ut av sprinkelsengen, og har tatt daghvilen sin i vaar store seng siden hun var ca. 16 maaneder. Vi har en vanlig stor relativt hoy singel bed (ca. 70cm hoy) hvor vi plasserte en slags sengekantsikkerhetsgjerde (et fra Jane som gaar under hele madrassen).... vet ikke hva det heter egentlig, men det fungerer veldig fint. I begynnelsen passerte jeg sofaputer rundt sengen hennes.. men tok de bort ganske raskt. Hun legger seg pent, men kan finne paa aa komme vandrene in til oss i 5 tiden..........og vaakner hun plutselig om natten kan vaere mye vanskeligere aa legge igjen enn hun var i sprinkelsengen. Bare ikke fall for fristelsen for aa legge deg oppi sammen med henne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå