Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #1 Skrevet 16. oktober 2008 Samboeren min lånte bort 10.000 kr til en "kompis" for ca 1 år siden. Han lovte på tro og ære at han skulle få de tilbake uken etter han hadde lånt de. Men pengene har han ikke fått tilbake til tross for mange purringer der han lover at da og da skal han betale de tilbake. Er det noe man kan gjøre i en sånn situasjon? Noen som har vært borti lignende? Samboeren min skrev heller ikke et "gjeldsbrev" da han lånte de vekk, i den tro at han fikk pengene tilbake rimelig kjapt, dumsnill som han var.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #2 Skrevet 16. oktober 2008 her ble 20.000 lånt bort..det er snart 2 år siden... nå mangler 3000... fått litt da og litt da...tatt sin tid!!!! skal aldri skje igjen!!
birrisj05.02.09 Skrevet 16. oktober 2008 #3 Skrevet 16. oktober 2008 Ååååh, kjempeirriterende! Og jeg ville aldri lånt bort så mye penger til noen, da må det ha vært noe veeeeldig spesielt, og noen jeg absolutt stoler på! Men det er jo det man aldri vet.. Prøv å lag en avtale med han om at dere deler opp summen.. så kanskje dere får det da
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #4 Skrevet 16. oktober 2008 Vi har gitt han tilbudet om å dele det opp, men det skjer likevel ingenting. Han bare lover og lyger. Tenkte at man kanskje kunne gå rettens vei eller noe. Men det koster vel mer enn han lånte bort.
Gjest Skrevet 16. oktober 2008 #5 Skrevet 16. oktober 2008 Kanskje litt drastisk, men kan dere ikke gå til politiet og høre om de kan sende en oppfordring til kameraten deres om å betale tilbake pengene? Bare ett forslag...
Dronningen! Skrevet 16. oktober 2008 #6 Skrevet 16. oktober 2008 Sett dere ned og skriv en nedbetalingsplan, ta med låneren om dere føler for det slik at han kan uttale seg. Skriv et gjeldsbrev hvor dere har en kopi hver. Om han ikke betaler innen fristene setter dere hardt mot hardt og ber han om å betale den totale summen innen en frist. Om fristen skulle komme og han ikke har betalt tar dere dette videre til forliksrådet.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #7 Skrevet 16. oktober 2008 Hva hvis han nekter å skrive under på noe gjeldsbrev da? Eller kan vi bare skrive et gjeldsbrev og sende det til han? Han har jo ikke skrevet noe "kontrakt" med oss.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå