Engel, skatt og lite frø. Skrevet 16. oktober 2008 #1 Skrevet 16. oktober 2008 -gjennom jobben. Beholder dere disse "godene" i barseltiden? (forutsatt at dere skatter av det)
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #2 Skrevet 16. oktober 2008 Jeg har ikke firmabil. Beholder mobil og pc som kan benyttes fritt ( behøver dog ikke ringe spåkoner ), men må betale skattesats for fri mobil.
Endelig mamma!! Skrevet 16. oktober 2008 #3 Skrevet 16. oktober 2008 Beholder mobilen. Er mer usikker på om jeg får beholde bilen. Kommer litt an på om de setter inn en vikar for meg, eller om en annen kollega overtar den. Mest sannsynlig så får jeg beholde den. Må jo selvfølgelig skatte av det, og det kan jo bli et pes om ikke utbetalingene går via arbeidsgiver. Har enda ikke fått avklart dette.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2008 #4 Skrevet 16. oktober 2008 Men dere som beholder mobilen, får dere også dekket mobilregningen? Jeg har dekt mobil og brebånd av jobben, har jeg krav på å få dette dekket også i permisjonstiden? Arbeidsgiver har allerede spurt om jeg kan levere tilbake mobilen nå, da jeg er sykemeldt. Men er kun sykemeldt i fire uker. skal ut i permisjon i slutten av februar, så det er en stund til. Var det ikke litt rart han ville ha mobilen nå da? Føler med skvisa ut av firma rett og slett!!
Engel, skatt og lite frø. Skrevet 16. oktober 2008 Forfatter #5 Skrevet 16. oktober 2008 Til anonym 22.16 Jeg aner ikke hva de har rett til... Men jeg har både blitt fratatt bil og mobil.tlf. Hadde i utgangspunktet rett til å beholde dette, men ny sjef endret reglene. Siden jeg mistet sønnen min i februar mente han det var "helt villt" at selskapet skulle "sponse" meg med dette fremover...-jeg som kom til å være så mye borte. Skvist ut er bare forbokstaven! Hvorfor skal vi jenter bli straffet for at det er vi som går gravide da??
Mathilde og mini Skrevet 17. oktober 2008 #6 Skrevet 17. oktober 2008 Som jeg har forstått det kan jeg beholde mobilen og bruke den fritt siden jeg skatter av dette. De har ingen rett til å plutselig stoppe dette abonnementet mens jeg er borte fra jobb. Hvis jeg ikke hadde betalt skatt for bruk av mobilen kunne de med full rett "ta" fra meg mobilen.
Tullemor1 & Gullemitt :-) Skrevet 17. oktober 2008 #7 Skrevet 17. oktober 2008 Jeg fikk ikke beholde bilen, men den var på grønne skilt så det var like greit for min vikar trenger den mens jeg er borte.. men tlf og pc har jeg )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå