winneboo Skrevet 15. oktober 2008 #1 Skrevet 15. oktober 2008 Jeg mottar 1350 kr i barnebidrag i mnd. Idag ble skattelistene lagt ut å jeg finner ut at barnefar tjente 650 000 i fjor. Gikk på bidragsveilederen å der står det at han skal betale 2840 kr!! Vi har det gjennom nav så trodde de korrigerte dette beløpet etter inntekten til oss begge. Jeg er student så tjener ikke så mye. Skal jeg søke om endring eller hva?
mamma til lille lu:) Skrevet 15. oktober 2008 #2 Skrevet 15. oktober 2008 Ja du må søke om endring selv! Hvis barnet ditt går i barnehage så husk å få med d også for da skal han betale litt ekstra:)
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2008 #3 Skrevet 15. oktober 2008 Dette ordner ikke NAV av seg selv, derfor må en ligge å lure på BF's inntekt på denne måten. Og søke om endring. Eneste NAV gjør, er indeksregulering hvert år.
winneboo Skrevet 15. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 15. oktober 2008 Åja hmm da får jeg nesten gjøre det da. Ja hun går i barnehage, visste ikke at han skulle betale mer da. Men han klikker sikkert i vinkel hvis han får beskjed om at jeg søker om endring av barnebidrag. Off vet ikke om jeg orker den krangelen igjen. Men men 1000 kr ekstra i mnd hadde hjulpet stort på utgiftene jeg har. Burde ikke ha dårlig samvittighet siden han tjener så mye.
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2008 #5 Skrevet 15. oktober 2008 Har akkurat samme problem som deg Charlie. Jeg snakka med nav i dag og hun anbefalte meg til å søke. Jeg får 1180 kr nå, og neste mnd går jeg endel ned i inntekt pga rehab.penger. Han kommer nok til å bli sint og sur, men det får han bare bli...
winneboo Skrevet 15. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 15. oktober 2008 Mhm tror jeg venter til nyåret så han ikke får mistanke om at jeg akkurat har skjekket skattelistene. Men fikk en mistanke om at han tjente mer nå siden han har kjøpt seg hus og har to nye biler i løpet av 2008. Har ikke fått fastsatt barnebidrag på nesten tre år, så på tide med en endringsskjekk. Håper han skjønner det.
mamma til lille lu:) Skrevet 15. oktober 2008 #7 Skrevet 15. oktober 2008 Rett skal være rett!! Drit i om han klikker...! D er faktisk penger som barnet har krav på, så bare stå på ditt:) Hadde heller ikke ventet med d!
winneboo Skrevet 15. oktober 2008 Forfatter #8 Skrevet 15. oktober 2008 Joda men han har har greid å gulpe opp kommentarer om at han heller vil at barnebidraget skal settes inn på en sparekonto til vesla, som hun da skal få når hun blir 18!! ehhh tror ikke han skjønner at det faktisk koster en del å ta vare på et barn, når hun er 18 er hun hvertfall gammel nok til å tjene litt penger selv osv, nå er det kun min inntekt som skal dekke alt. Han syns det var kjipt å dekke mine fylleturer....å jeg som er ute kanskje en gang per tredje mnd, ¨å husker ikke sist jeg drakk meg full en gang, var vel før jeg fikk barn. Men det er det han tror da.
mamma til lille lu:) Skrevet 15. oktober 2008 #9 Skrevet 15. oktober 2008 Herregud han har da ingenting med om du er ute på byn i ny og ne så lenge barnet får d h*n trenger til enhver tid!! Barn vokser hele tiden og må stadig ha nytt tøy, de må ha nye klær til årstidene, leker, mat ++++ må da fatte og begripe at de pengene må brukes i oppveksten for å forsørge barnet?? Den sparekontoen kan han da fikse selv da utenom barnebidraget.Så lenge barnet er sørget for så kos deg ute på byn av og til, d gjør hvertfall jeg;)
winneboo Skrevet 15. oktober 2008 Forfatter #10 Skrevet 15. oktober 2008 Mhm dessuten de få gangene jeg er på byen så er jo vesla hos han!! hehe hun er jo der annenhver helg, men jeg er ikke ute hver helg hun er hos han. Er mest hjemme å slapper av med typen eller sammen med venner å gjør andre ting. Nei han aner ikke at hun koster noe virker det som. Han har aldri kjøpt noe til henne. Tviler på at han har noe lager av klær hjemme hos seg for det forsvinner stadig klær hos han etter hun kommer hjem så regner med han tar ut noe å lar det ligge der..aner ikke jeg..jaja..aldri har hun fått med julegaver eller bursdager hjem fra familien hans heller. Hun fortalte at hun hadde fått en kjempefin dukke og vogn til den av oldemoren sin men at pappa hadde sagt at den måtte stå hos han, å at hun ikke fikk den med hjem. Jaja har jo dukkevogn her også men hun må da vel få lov til å ta den med hjem, hun er jo hos han kun 4 dager i mnd. Er jo bare å ta med hjem til han når hun er der. Hun får hvertfall lov av meg å ta med en ting eller to til far dersom hun har fått noe nytt hun vil leke med hos far.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå