Gå til innhold

Hva gjør du for å spare miljøet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Synes det er vanskelig med barn og miljøvern... Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skrur av lyset i rom som ikke er i bruk, har sparepære med sensor (skrur seg automatisk av/på når det er lyst/mørkt) ute og i vaskekjelleren (tør ikke gå der når det er mørkt hvis ikke lyset står på), har fått varmepumpe i stedetfor oljefyring, vasker fulle maskiner med tøy og oppvask, resirkulerer papir, matavfall, glass/metall. Leverer tøy til gjenbruk i stedet for å kaste (med unntak av undertøy). Ikke så mye utover hva jeg har inntrykk av at er "vanlig".

Skrevet

Vi prøver, og har en gutt som er veldig opptatt av miljøvern. Mange sier at det små i hverdagen ikke hjelper noe, men vi prøver allikevel - om ikke annet enn for barna sin del. Bhg er miljøbarnehage, og minsten er ram på resirkulering.

 

Prøver å finne alternativ til flyreiser, gjerne tog eller buss. Reiste på interrail i sommer, og det fungerte kjempe bra.

 

Har ikke bil, men er medlem av en bilring (bor midt i byen og det forklarer en del :)

 

Barna mine er flinke på resirkulering, og det er moro for hele familien. Søndagen er fast returpunkt dag.

 

Prøver å kjøpe brukt, eller kjøpe skikkelig kvalitet som varer. Skal prøve å gjøre det med klær, spesielt til oss voksne, siden klesindustrien forurenser.

 

Prøver å kjøpe lokalprodusert mat, og har økt andelen fisk/vegetar middager. Prøver å kutte ned på biff middager osv. Prøver:)

 

Blitt flinkere til å tenke miljø når vi pusser opp.

 

Slår av lys og varmer ikke like mye opp. Skrudd ned innetemperaturen.

Skrevet

Jeg prøver så godt jeg kan men jeg syns også det er vanskelig. Dette er i det jeg får til:

 

- vasker tøy i max 40 grader hvis ikke det er veldigt skittent

- vasker ikke rent tøy

- prøver være kjapp i dusjen

- Sorterer plast, metal, papir og leverer til gjenvinning

- sorterer matavfall

- bruker kun svanemerket vaskemidler

- bruker mye økologisk mat

- kjøper aldri vann (eller brus) på plastflaske

- nei takk til reklame

- kjøper så og si aldri ferdigmat

- går til butikken istedet for å bruke bil

- har istallert varmepumpe hjemme

- slår av lys, senker temperatur og slår av alle stand by brytere hjemme

 

Du kan lese litt på www.grønnhverdag.no så kanskje du får noen tips.

Skrevet

Skrur av lys i rom som ikke er i bruk, vasker fulle maskiner med klær og prøver å ikke vaske mye unødvendig. Jeg bruker ikke bil, går fra og til barnehage, fra og til skole (får trim samtidig), resirkulerer papp og papir, matavfall, glass. Bruker stort sett handlenett når jeg handler. Ikke så mye, men litt=)

Skrevet

Jeg er imponert! Godt jobbet - og takk for inspirasjon!:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...