Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2008 #1 Skrevet 14. oktober 2008 har ennå ikke klart å skaffe meg jobb,og merker det godt på pengesekken :/ har full os,dobbel barnetrygd og stødnad til barnetilsyn,men alikevel så blir det minimalt med penger når alle regninger er betalt. har 3500 igjen når lån,husleie og alle regninger og forsikringer er betalt. det er jo egentlig ikke såå lite,men det går jo endel til mat. og nå har jeg mått kjøpe masse vintertøy,så da blir det jo null igjen. har vurdert å selge bilen min,men er avhengig av den når jeg får jobb igjen da. hadde dere solgt den? har tenkte på å si opp internett også,men er liksom greit å ha noe å styre med om kvelden. ja nå skal jeg slutte å syte og klage,hehe. er det noen som har noe tips?
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2008 #2 Skrevet 14. oktober 2008 Jeg vet en jobb som er enkelt å "få". Greit betalt også, og du er din egen herre, mer eller mindre;) Vaske privathus;) være helgevaskhjelp, enkelt og greit. Pris bestemmer du litt selv, men 300 for en vask er vel rimelig:) Har gjort det selv i trange tider. Og det var veldig greit, slapp stress om morgenen, og styrte min egen arbeidstid. Fordel også i at det gjøres på dagtid:) Har faktisk vurdert å starte med det igjen. Alltid nok av de som har råd til og vil ha vaskehjelp til helgevasken;)
Pjokkenogmamma Skrevet 14. oktober 2008 #3 Skrevet 14. oktober 2008 Det er jo klart best med jobb, men hvis du har så lite penger så er det vel en del annet du har krav på... Bostøtte søker du gjennom boligkontoret. Tilleggspensjon o bor i Oslo og har gjort det siste tre årene. Småbarnstillegg, det er i underkant av 700 i mnd. Hva med barnebidrag, da? Det må du jo få... Kanskje du kan søke noen legater? Huff, ikke gøy å gå uten penger eller jobb......håper ting ordner seg for deg Stå-på-klem til deg
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2008 #4 Skrevet 15. oktober 2008 takk for tips =) skal sjekke ut i avisa om det er noen som trenger vaskehjelp! får småbarnstillegg og barnebidrag,glemte å skrive det-men det går rett ut i det store sluket. bostøtte ja,det kan jeg søke om,det hjelper nok litt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå