Mary Skrevet 14. oktober 2008 #1 Skrevet 14. oktober 2008 Hei! Jenta mi på snart tre måneder har de siste dagene blitt veldig sutret og grinete. Hun prøver fortvilt å sutte på tommelen sin, men får det ikke helt til enda. Hendene er alltid i munnen, og hun blir sint og irritert hvis hun ikke får tommelen inn. Kan det være at hun klør i gommene eller noe? Har forsøkt å gi henne smokken isteden, men etter en liten stund begynner hun å kave etter hendene igjen... Synes så synd på henne! Hva kan dette være?
Gjest Skrevet 14. oktober 2008 #2 Skrevet 14. oktober 2008 Vår gjør det samme (3,5 mnd), og hun klør utvilsomt i gommene. Vi kjøpte en biteleke til henne, og det slo VELDIG an. Ligger og gomler på den lange stunder i slengen, og det avlaster fingertygginga litt. Dessuten er det finfint for motorikken, hun er jo blitt fantastisk flink til å gripe tak i den og løfte den til munnen bare på de dagene hun har hatt den. (Fin er den og, med fine farger og masse rødt, og rangle inni midten. Hun er kjempefascinert). Håper nesten det er en stund til tennene dukker opp enda (puppebiting er ikke noe jeg ser fram til), men det kan vel klø godt en god stund i forkant.
Mary Skrevet 14. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 14. oktober 2008 Tusen takk for svar! Da skal vi definitivt gå til innkjøp av en biteleke! Trodde hun var for liten til å det enda jeg, men det skader jo ikke å prøve! Hun er jo bare en tre uker yngre enn jenta di!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå