Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2008 #1 Skrevet 14. oktober 2008 Når man er gravid og event må fikse noen tenner blir dette dekt av nav eller må jeg dekke dette selv under svangerskap?
Vil Skrevet 14. oktober 2008 #2 Skrevet 14. oktober 2008 ja, tannlege er utenfor velferdstaten i Norge av en eller annen grunn. Kanskje så vi skal ha en liten smakebit av hvordan det ville vært om vi levde i et land hvor folk ikke betaler for velferden over skatteseddelen?
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2008 #3 Skrevet 14. oktober 2008 det skjønte jeg ikke helt, selma...?
Elin snart mamma til 3 Skrevet 14. oktober 2008 #4 Skrevet 14. oktober 2008 tror hun prøver å svare at tannlege må man dekke selv Akkurat som før man blir gravid
Vil Skrevet 14. oktober 2008 #5 Skrevet 14. oktober 2008 Ja, sorry. Det var akkurat det jeg mente. Tannlege betaler man selv. Men jeg synes det er så rart. Alt i Norge dekkes jo av velferdsstaten ellers. Sykehus, legebesøk (en god del av det) skole, barnehage (også en god del av det). Bare dette med tannlege er helt på en egen planet og koster liksom 1000 kroner for å gå over dørterskelen. Har aldri fått noen god forklaring på hvorfor det er slik.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå