##Luca## Skrevet 13. oktober 2008 #1 Skrevet 13. oktober 2008 Hei! Noen som vet hva som anbefales av folat/omega/vitamin-tilskudd ut over de 12 første ukene? Til nå har jeg tatt folat og tran. Mener å ha hørt at det anbefales å ta forlat hele svangerskapet nå...? Bør man ta vitamintilskudd i tillegg, tro? Prøver jo å spise litt smart ,men kunne jo vært flinkere. Ikke drikker jeg melk heller, kun ost og yoghurt.
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2008 #2 Skrevet 13. oktober 2008 Jeg sluttet med folat etter uke 13, legen og jordmor mente det ikke var nødvendig lenger. Jeg tenker å ta omega 3 hele svangerskapet. Spiser ellers ganske variert, tar multvitamin når jeg husker det, tror ikke den er så nødvendig om man har et sunt og sammensatt kosthold. Drikker heller ikke melk men er påpasselig at jeg får i meg ost og yogurt hver dag. (Bruker av og til rismelk på havregryn med rosiner og den jeg bruker er tilsatt kalsium)
ipeggy Skrevet 13. oktober 2008 #3 Skrevet 13. oktober 2008 Jeg kommer rett fra jm nå, og spurte henne om dette med vitamintilskudd. Hun anbefalte å ta tran eller trankapsler daglig, men ellers ikke ta noe ekstra med mindre prøvene viste at jeg trengte det. Har man et variert og godt kosthold skal man ikke trenge å ta ekstra vitaminer. Vitamin A og D kan man dessuten få for mye av, og det er ikke bra. Jeg ville forresten ikke bekymret meg når det gjelder melk, hvis du spiser ost og yoghurt hver dag likevel. Det er faktisk mer kalsium i ost enn i melk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå