Gå til innhold

Tøyd tålmodighet... ? meninger om dette... (samme som aleneforeldre)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har nå bodd i 5,5 år i samme by og har hverken jobb (2 første årene gikk jeg på vgs) el no særlig med venner (de få jeg kjenner bor over alt enn i byen min og jeg har ikke lappen. enda).... har noe familie, men svært lite kontakt med de. Har mor og yngre søster i andre enden av landet (som jeg har god kontakt med), og lurer nå på å flytte nærmere dem fordi jeg nå er alenemor.

 

Har ikke kontakt med egen far og tviler sterkt på godt samarbeid med barnefar fremover, da han ikke har brydd seg noe gjennom svangerskapet og dels gått inn for å "sverte" meg som person og mine evner som mor.

 

Så nå ønsker jeg litt innspill på om det kanskje er på tide å røske meg løs fra en ganske døll situasjon og satse på nytt ett annet sted? Jeg vil såklart vente litt å se an hvordan det blir med bf fremover, for jeg håper jo for ungens skyld at d skal bli bra dem imellom.

 

En evt flytting vil jo ikke skje før tidligst etter påske neste år, og mye kan jo skje på den tiden... er litt halv-positiv pessimist i villrede nå. Trenger hjelp...

Hva ville dere gjort?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

Jeg ville ha planlagt flyttingen, ingen tvil.

Det er lettere å ombestemme seg før en har flyttet, enn å vente på at noe som kanskje ikke skjer skal skje...hvis du skjønner hva jeg mener?

Det er uansett for ille at du skal sitte strandet et sted, uten noen særlig sosial kontakt, bare sånn i tilfelle han skulle gidde å engasjere seg, syns du ikke?

Skrevet

Vet vi er inne på dinbaby og ikke barnimagen, men du har fått barnet?

 

 

 

Skrevet

Kan jo uansett svare. Barnefar har jo rettigheter og kan spolere en flytting slik jeg har forstått det - men jeg hadde uansett planlagt flytting om du mener det er best for deg og barnet. Mye kan forandre seg når barnet kommer, men magefølelsen er ofte riktig å følge. Er din mor og søster villige til å stille opp for deg, og det er mulig for deg å jobbe/fortsette studier - hadde jeg ikke tvilt. Du skal også fungere som mor.

Skrevet

ja... er 3 uker siden fødselen.

Skrevet

Jeg ville flyttet nå før en eventuell lov kommer om at du ikke kan flytte uten fars samtykke. For ifølge aleneforeldreforeningen er den underveis as we speak!

Skrevet

hmm, er akkurat den loven jeg frykter... kjenner jeg bf rett kan det bli moro å være meg om jeg kommer med flytteplaner etter en slik lov. men uff.. da blir d jo haste pakking å flytting midt i jula :-( men d kan jo bli trøblete pga oppsigelse på leil og greier...

Skrevet

Har en som liker å være vanskelig i denne enden også. Jeg hadde foretrukket flyttestress fremfor fremtidig flyttenekt. Men klart, det er meg.

Skrevet

hehe, klart, jeg skal da klare det for da jeg flyttet fra han hadde jeg fått 14 dager på meg, men jeg brukte 3 uker... (etter at han hadde sagt i 2mnd at han skulle flytte da)

Skrevet

Dytter for fler svar...

Skrevet

Mitt svar er enkelt, og kun en oppgave til deg. Spør deg selv:

 

Hva tjener barnet best?

-en delvis ulykkelig mor uten mål og mening i livet, som er stuck i en dårlig situasjon og bare venter på en barnefar som kanskje, bare kanskej vil stille opp en gang i fremtiden?

eller

-en mor med støttende familie rundt seg, stabilitet og mulighet for en utdannelse, en jobb, et liv, og en barnefar som fortsatt kan dukke opp, om han vil?

 

Lykke til med pakkingen!

Skrevet

hmm... sitter nå med tårer i øynene og stor klump i halsen... d knaker godt i hjernebarken mens jeg går gjennom div annonsesteder på nett etter leil der jeg har lyst til å flytte.

 

Må si at jeg fikk noe ala samme "råd" av en vennine på fredag, hun hjalp meg på en måte å innse at jeg/vi får større sjangs til å få et bedre liv ved å flytte.

 

 

Det er jo en slags klar logikk i svaret ditt... takk :-)

 

Skrevet

lykke til :)

 

 

 

lurte nesten på om jeg vet hvem du er......gjør jeg det? :P

 

Skrevet

Har sendt deg en pm Hilde_85 :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...