Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2008 #1 Skrevet 12. oktober 2008 Nå er min lille jente blitt 9 dager gammel, verdens nydeligste! Men må si jeg har litt dårlig samvittighet nå, leste her på Dib at det er "farlig" å ta et glass vin når man fortsatt ammer.....? Trodde at et glass var helt greit, og har derfor kost meg hver kveld etter hjemkomst fra sykehuset,,, Har jeg grunn til å ha dårlig samvittighet??
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2008 #2 Skrevet 12. oktober 2008 Og barnet sover sikkert godt om natten av det.... Det er ikke bra å drikke alkohol mens man er gravid eller ammer. Ingen kan med sikkerhet si hvor grensene går, så da er det best å holde seg unna.
Gjest Skrevet 12. oktober 2008 #3 Skrevet 12. oktober 2008 Leste i spedbarnshåndboken at man bør holde seg unna de første 6 ukene helt - hvis man ammer. Jeg leste det for sent og ammet og tok et glass rødt i ny og ne. Ellers er et glass "til maten" helt ok uten å tenke på pumping osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå