Mille** Skrevet 9. oktober 2008 #1 Skrevet 9. oktober 2008 Fy flate så vondt det gjør, fikk mensen i dag og tok straks jeg merket noe en ibux og en paracet, men smertene bare øker og øker. Nå tok jeg nettopp en pinex forte, håper bare det hjelper ellers blir det lite søvn i natt. Flere som plages med sterke mensensmerter? Hva tar dere for smertene? Er heldigvis ikke like ille hver gang, stort sett hjelper det med ibux og paracet... (
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #2 Skrevet 9. oktober 2008 Huff, stakkars deg! Jeg får sjelden noe annet enn en dundrende hodepine :-/ Håper du får sove i natt...
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #3 Skrevet 9. oktober 2008 Sitter her og lider av akkurat det samme, to ibux hjalp ikke. Blitt mye mer plaget etter å ha fåt barn nr 2-. Eneste som hjalp en periode var p-piller, men det måtte jeg slutte med pga andre bivirkninger. Har en varmepute på magen - det lindrer litt. Blir det ikke bedre innen i morgen, må de skaffe vikar for meg, dessverre. Trøsteklem sendes din vei:-)
Mille** Skrevet 9. oktober 2008 Forfatter #4 Skrevet 9. oktober 2008 Har akkurat varmet varmeputa mi også, sitter her med den på magen. ) Har heldigvis fri i morgen, kunne ikke passet bedre sånn sett. Bruker forresten ikke prevansjon, hadde nesten ikke smerter når jeg brukte p-piller, men vil allikevel ikke begynne med de igjen. Takk for klemmen, sender en tilbake. )
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #5 Skrevet 9. oktober 2008 Trasig å være kvinne, innimellom, altså! Merker at det gjør vondt å le av tordagsklubben til og med. Kaster inn håndkleet og går og køyer!
*Rutletutt* Skrevet 9. oktober 2008 #6 Skrevet 9. oktober 2008 Uff - stakkars deg:o( Vet akkurat hvordan det er....nettopp derfor jeg har hormonspiral nå;o) Har ikke merket noe til hverken mensen eller el-og mensesmerter siden jeg satt den inn:o) Før det brukte jeg Cataflam - fikk de på resept. Var det eneste som hjalp...litt...i tillegg hadde jeg glovarm varmeflaske på magen, ellers fikk jeg ikke sove. God bedring - håper det gir seg snart. klem
Mille** Skrevet 9. oktober 2008 Forfatter #7 Skrevet 9. oktober 2008 Huff, virker så meningsløst å bruke prevansjon når jeg ikke trenger det, så jeg får vel bare holde ut. Håper pinex forten hjelper snart. Var godt å ha varmeputa på magen ihvertfall. Takk for klemmen snuppa. )
PAVEEL Skrevet 9. oktober 2008 #8 Skrevet 9. oktober 2008 ta en paracet og en ibux sammen. virker bedre:-) jeg hadde syyykt med mens smerter før jeg fikk unger. hadde til og med vedtak fra den gang trygdekontoret at jeg hadde rett på 3 dager fri fra jobb hver mnd pga det. og så må du ta kontkat med legen og få piller som virker, er jæævlig å gå rundt sånn. stor kleeeem!
PAVEEL Skrevet 9. oktober 2008 #9 Skrevet 9. oktober 2008 haha, og jeg trenger briller!!!! du har jo tatt paracet og ibux... herrefred!!! uffameg.... men klemmen er sendt iallefall:-)
*gruffalo* Skrevet 9. oktober 2008 #10 Skrevet 9. oktober 2008 noproxen (eller hva det heter) skal vel helpe mot menssmerter. Tror det var det ei venninne ble anbefalt på apoteket, og det hjalp for henne
*gruffalo* Skrevet 9. oktober 2008 #11 Skrevet 9. oktober 2008 neeei...er vel ikke det det heter??? Er det en nesespray, hehe...begynner og tulle med navn her:)
Mille** Skrevet 9. oktober 2008 Forfatter #12 Skrevet 9. oktober 2008 Har tatt ibux og paracet sammen, og det pleier å virke ca 90 % av gangene. Men av og til virker det ikke i det hele tatt (sånn som nå), så da tok jeg en pinex forte av mangel på noe bedre. Før jeg fikk barn lå jeg å vrei meg i kramper på senga, spydde av smerter. Når jeg hadde rier med nr 1 syns jeg ikke det var noe i forhold til menssmertene. ;o)
*Rutletutt* Skrevet 9. oktober 2008 #13 Skrevet 9. oktober 2008 Du bør nok komme deg til legen og få deg noe som tar smertene bedre, vennen...kan ikke ha det sånn;o/
Blir en til to? Skrevet 9. oktober 2008 #14 Skrevet 9. oktober 2008 redningen for meg er en NAPROXEN og en ibux sammen. det er det eneste som funker på meg, og jeg har hatt mye og kraftig vondt i mitt liv. type så vondt at jeg nesten spyr/besvimer/kaldsvetter og bare hiver meg rundt i senga og griner. etter jeg begynte med det, med en gang jeg merka mensen, går det sååå mye bedre, fungerer som et vanlig menneske. merk: kan ta max 3 naproxen i døgnet.
dåsa06 Skrevet 9. oktober 2008 #15 Skrevet 9. oktober 2008 Naproxen tror jeg det heter nå, selges på apoteket, reseptfritt. Funker helt supert på mine menssmerter værtfall. Men jeg må ta smertestillende så fort jeg kjenner det begynner å bli vondt, da virker det best! God bedring!
ifie Skrevet 9. oktober 2008 #16 Skrevet 9. oktober 2008 Naproxen er vidundermiddel mot menssmerter!! Jeg hadde nok ligget i fosterstilling det første mensdøgnet hadde det ikke vært for disse søte små pillene Kjøpes reseptfritt på apoteket. God bedring!
Mille** Skrevet 9. oktober 2008 Forfatter #17 Skrevet 9. oktober 2008 Takk! Tok smertestillende med det samme jeg kjente at det begynte å bli vondt, men ikke om det hjalp. Skal ut å kjøpe naproxen i morgen, pinex forten har heller ikke begynt å hjulpet... (
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå