Vil Skrevet 9. oktober 2008 #1 Skrevet 9. oktober 2008 Hei, jeg sitter med en skål Pasta di parma kjøpt på kiwi, og leser på posen at det er tilsatt vinpulver. Det er visst vanlig å tilstte en masse posesupper og sasuer fra toro og lignende. Er dette det samme som alkohol, eller er det bare slikt pulver man bruker for å smaksette vin? Sliter med kvalme, og dette var det eneste jeg kom på å spise i dag... Hadde vært flott med svar før maten blir kald.
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #2 Skrevet 9. oktober 2008 Det er nok neppe alkohol i vinpulver nei. Dessuten om man bruker vin til matlaging, så fordamper alkoholen ved koking av maten. Kos deg med pastaen din du
Vil Skrevet 9. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 9. oktober 2008 Å, hjertelig takk for svar Turbotrollet! Må spise før jeg blir enda kvalmere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå