Anonym bruker Skrevet 8. oktober 2008 #1 Skrevet 8. oktober 2008 Hvordan gikk det? Er den eneste jeg vet om som har født et barn på nærmere 5 kg på vanlig vis.. var heldigvis annengangs:)
Ikkelektuell Skrevet 8. oktober 2008 #2 Skrevet 8. oktober 2008 Han var stor nok til at jordmor gjorde sperra opp øynene da han kom ut, for jeg så egentlig ikke ut som om jeg bar på en 53 cm lang, fire kilo tung baby. En slektning av meg lurte for øvrig på hvor jeg hadde hatt ungen; om jeg hadde bært ham i ryggsekk? Fnis. Unormalt stor var han neppe, men jeg synes jaggu han var stor nok. Svarte jeg på spørmålet ditt? Nei, egentlig ikke.
Anonym bruker Skrevet 8. oktober 2008 #3 Skrevet 8. oktober 2008 Jepp.. Førstegangs. Og gutten var nesten 5 kg. Han ble hjulpet ut med sugekopp og jeg revnet herfra til evigheten. Ruptur grad 3 c. Kun en sene fra total ruptur. Men, jeg hadde gjort det igjen :-).
Anonym bruker Skrevet 8. oktober 2008 #5 Skrevet 8. oktober 2008 Som sagt: Hadde satt igang engang til jeg, hadde det ikke vært for andre ting som var i veien :-). Men det var tøft da det sto på, og i ukene etter. Jeg mistet 2,5 l blod også, så formen var sjaber kan du si..
Stjernedryss m/2 skatter Skrevet 8. oktober 2008 #6 Skrevet 8. oktober 2008 Ja mitt andre barn var nesten 4,6 kg + veldig bred rundt skuldrene. Fødselen gikk fint helt til hun skulle ut, da satt hun fast. Men med god hjelp fra lege + verdens flotteste JM kom hun fort ut før det ble farlig. Revnet ikke en eneste rift, mye takket være at JM brukte "finske grepet"
It's all about me Skrevet 9. oktober 2008 #7 Skrevet 9. oktober 2008 Jeg er en slik som sladrepressen ofte kaller syklig undervektig, er vel det kanskje også, men klarer ikke gå opp uansett hva. Så dvs at jeg har supersmale hofter og ikke et gram fett på kroppen. Presset ut ei berte på 4370g uten hjelp. Jm var i sjokk, hun hadde aldri trodd at det var ei så stor ei inni der. Det er nok ikke veeeeldig stort, men stort....spesielt i forhold til kroppen på 43kg som bar henne frem.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #8 Skrevet 9. oktober 2008 Min forste var nærmere 5kg da han ble fodt. Ble klippet,så var ikke så stor revning. Mistet en del blod,men synes jeg hadde en grei fodsel alikevel. Er jo hodeomkretsen det kommer an på,ikke selve vekta,så forstår ikke dem som er så redde for å få store babyer;)
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #9 Skrevet 9. oktober 2008 Har et barn fra før, men det var tatt med ks. så første jeg fødte vaginalt var 4755g. Hadde en flott fødselsopplevelse. Det var faktisk morro å føde.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #10 Skrevet 9. oktober 2008 har ikke noe å si hvor feite dem er da, min første var 54 cm lang, 37 cm rundt hodet, jeg er 1,60, og det sier seg sjøl at dem burde tatt ks, endte med brukket kravebein, pungtert lunge og en uke på barne avdeling. Ja det går an å få dem ut vaginalt men ikke like sundt for ungen. takke meg til ks, det hadde jeg neste gang, da kom ei jente på 48 cm og 34 rundt hodet. for å si det sånn, hun hadde gått fin fint å få ut, så det var ikke grunnen for ks, uansett jeg unner ingen å presse ut så stor unge som jeg hadde første gangen, og jeg ser at nr 2 har vært en rolig og harmonisk baby, nr 1 var mer eller mindre sjokkskadd og sov knapt med feilstillinger i kraniet og nakken, men det har gått bra på sikt, selv om det virkelig var på hengenede håret. Så jadda, det går an, men anbefales ikke!!!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #11 Skrevet 9. oktober 2008 frokostquiz er best; samme opplevelse her, bare at din baby var større og du litt mindre hehe, men her var også jordmor og de 3 fødselslegene som var med litt sjokka over min baby på 4 kg. de hadde trodd han skulle være en hel kilo mindre med tanke på min mage og min kropp. Ble tatt med sugekopp og revna til grad 2. Min baby er heller ikke stor i forhold til det du mener HI, men iforhold til min kropp var han stor. gikk jo greit da. måtte jo ha hjelp til å få han ut da han satt fast, men gikk fint
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #12 Skrevet 9. oktober 2008 Str på oss kvinner har nok også noe å si. (jeg er hun som fikk en på 4755g) Selv er jeg nesten 180cm høy, men ungen var nok tykk. var 52cm lang 37cm rundt hodet. Hadde egentlig ingen smerter, men jordmor anbefalte meg likevel epidural for å roe ned riene. ble satt igang noen dager før termin og hun var redd jeg ikke skulle klare pressriene med en så stor unge uten og da hadde det nok blitt ks og det ville jeg absoutt ikke ha. Så jeg kjente ingenting da ungen kom ut selv om jeg revnet ganske mye. Men for min del har jeg opplevd smerter som er mye vondere enn en fødsel. Så en stor unge trenger ikke ha noe med hvor mye smerte man får. Det har mye å si hvordan ungen faktisk ligger også.. Jeg kjenner ei som har fått to unger og det komiske er at de veide på grammet det samme men en cm forskjell i lengden. Og den ene fødselen vær noe helt jævlig. Hun burde nok ha fått ks, men den andre ungen gikk kjempegreit fordi den lå mer riktig.
Gutt 05 og 08 Skrevet 9. oktober 2008 #13 Skrevet 9. oktober 2008 Jeg fødte en gutt på 4630g, og 37 rundt hodet. fødselen gikk kjempe fint, syns det var være og føde lillebroren på 3270. det var en mye hardere fødsel. trur ikke størelsen har så mye og si.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #14 Skrevet 9. oktober 2008 min mor gjorde det med meg, jeg veide 5 kg. hun kan snakke om det som det var i går ennå, så det må ha vært traumatisk for henne.hun fikk litt problemer etterpå hvertfall.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #15 Skrevet 9. oktober 2008 gutten min var 4500 g. Et kilo tyngre enn eldstemann! Det tok lenger tid og det var vondere enn første fødsel men gikk helt fint og måtte ikke sy et sting, sikkert veldig tøøøøyelig:)
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2008 #16 Skrevet 9. oktober 2008 Mitt første, og trolig eneste, barn, en gutt; 54 lang, 38 cm. hodeomkrets og 4930 g. Fødte med lystgass og revnet "normalt". Men jeg følte meg litt maltraktert i dagene etterpå, ja...
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #17 Skrevet 9. oktober 2008 Prøvde å føde vaginalt, men kom ikke lenger enn til 7 cm åpning før livmoren revnet og det ble akutt ks. Stor gutt på nesten 5 kg, jeg var førstegangs og er ganske spebygd. Var stor som et fjell på slutten av svangerskapet, så at det kom som en overraskelse at barnet var så stort er jo ganske utrolig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå