Gå til innhold

når forsent med folat?


Anbefalte innlegg

Skrevet

fannt ut jeg var gravid i går ca 5 uker påveg! er det noe vits i og starte med folat nå`? leste et sted att det ofte vr forsent for mange når de opptager at de er gravid?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bare start med folat du, det er ikke forsent.. De fleste finner jo ikke ut at de er gravide før de er i uke 4-5 så da kan man jo ikke ta folaten før det.. (såfremst man ikke planlegger å bli gravid og går på folat av den grunn). Folat skal taes til ut uke 12, men det er ingenting i veien for å fortsette på dem videre.. Jeg fikk ihvertfall kjempesterke negler og flott hår av folaten så jeg går på den fast! B-vitaminen som er i folat er vannløselig slik at det som kroppen ikke trenger skilles ut via urinen.

Skrevet

Man skal jo ta helt til 12. uke.. så bare start, bedre sent enn aldri.. jeg oppdaga at jeg var gravid når jeg var 7 uker på vei, så kom ikke i gang med folat før da.. og så skal du bare ta helt til du er fri for tabl. selv om det går over 12 uker..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...