Gjest Mammamoms Skrevet 7. oktober 2008 #1 Skrevet 7. oktober 2008 Jeg fikk en mail fra Pampers for litt siden, og der står det at svangerskapskurs er gratis! Mannen min og jeg har fått innbydelse til foreldre forberedende kurs som arrangsjeres av helsestasjonen, og på det arket vi fikk står det at kursavgift er på kr 500,- Jeg trodde virkelig at alt sånnt skulle være gratis! Og en annen ting, er svangerskapskurs og foreldreforberedende kurs det samme?
Fuglehjertet Skrevet 7. oktober 2008 #2 Skrevet 7. oktober 2008 Vi gikk foreldreforberedende kurs, det kostet 400,- Jeg tror det er det samme, men nå handler det ikke bare om svangerskap og fødsel men også om tiden etter fødsel.
blå+? Skrevet 7. oktober 2008 #3 Skrevet 7. oktober 2008 jeg fikk tilbud fra helsestasjonen jeg hører til i trondheim, om et tre-dagers kurs. Dette var gratis for begge to.
elize m/3 prinsesser & 1 prins Skrevet 7. oktober 2008 #4 Skrevet 7. oktober 2008 Vi skal på ett i regi av tvillingforeldreforeningen. 3 kvelder over 3 uker tror jeg. Må bet 1350kr for det
Bamse&baby+spire*fødeklar* Skrevet 7. oktober 2008 #5 Skrevet 7. oktober 2008 hm, jeg fikk en lapp med oversikt over kurs av JM. De billigste kursene kostet 600 pr par. Det var også dem så lå over 1000-lappen. Vi valgte det til 600, og der fikk vi enkel lunch inkludert(+frukt,brus og kjeks underveis i kurset). Men de pengene vi betalte gikk til jordmorforeningen eller noe sånt. Til å gi jordmødrene mer utdannelse og sånt. Så syntes at tross alt var det jo en grei ting pengene gikk til:)
Gjest Mammamoms Skrevet 8. oktober 2008 #6 Skrevet 8. oktober 2008 Ok jenter, da er vi ikke alene om å måtte betale for kurset da. Uansett, summer er overkommerlig! :-) Første kurskveld er i kveld, så det blir veldig spennende!
Gjest Skrevet 8. oktober 2008 #7 Skrevet 8. oktober 2008 Skal på kurs for alenemødre på Amathea i november. Har ikke hørt et ord om at det koster noe.
Gjest Mammamoms Skrevet 8. oktober 2008 #8 Skrevet 8. oktober 2008 Vi fikk heller ikke tidlig beskjed om at det kostet noe. Først var det jordmor som tipset oss om at helsestasjonen der holder kurs, og hun gav oss et telefon-nummer vi kunne ringe etter UL for å melde oss på. En måneds tid etter UL ringte jeg og meldte vår interesse for å delta på kurset, fortsatt ingen opplysning om at det kostet. Så, 1 1/2 uke før kurs-start fikk vi brev om når kurset startet, og at det kostet 500 kroner!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå