Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei:

Nå har endelig nummer to kommet til verden. Hun skal også døpes- det er storebror også blitt. Han ble døpt da han var 3 mnd. Synes dere det er for sent å døpes når hun er 4,5-5 mnd? Dette passer best for at bestefar skal få være med.. Hva synes dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jenta vår kom til verden i midten av september, og vi planlegger å ha dåp før jul hvis alt går i orden:) Men det kommer selvfølgelig på det samme når man har dåp, kjenner mange som har hatt dåp når barnet var 4-6 mnd gammelt så det får vel være opp til hver enkelt!:)

Skrevet

Jeg har villet døpt før fire mnd i allefall, rett og slett fordi du risikerer at babyen nekter å ligge bakover :-P Jenta mi ville bare opp og se når hun var døpt fire mnd gammel. En annen jeg var i dåp til ville bare hoppe i fanget og snudde seg for å se hvor vannet ble av når han ble døpt, han var 5 mnd. Blir ikke samme "dåpsbarnet" liksom når han står og hopper i dåpskjolen... 2-3 mnd er sikkert lurest sånn sett. Viss man skal ta hensyn til det. Praktiske hensyn er vel like viktig, vigtig å ha bestefar der og.

 

Lykke til!

Skrevet

Det går helt fin med 4-5 mnd. Liker å gjøre det før barnet er 6 mnd, men vet ikke hvorfor:) Vi døpte førstemann alt 4 uker gammel, og andreamnn var nesten 5 mnd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...