Gå til innhold

Hvor lenge kan jeg ha et barn på 4 mndr i bilsete?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi tenker reise å hente en hund vi skal ha tar 3,5 timer dit også blir det jo 3,5 timer tilbake igjen..kan vi ta med barnet på 4,5 mndr? Kommer ivertfall til å ha pause noen timer..

 

Noen med erfaringer og hva har dere som råd og hva mener dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

fysioterapeut på helsestasjonen sa at det er bare å sove så lenge gullet sover. Ved våken baby er det lurt å ta pauser for å få hvilt ryggen litt.

 

god tur!

Skrevet

Vi har nesten 4 timer effektiv kjøring til besteforeldre. Denne turen bruker vi 4,5-5 timer på. Kjører når det er tid for formiddagsluren til minsten. Stopper litt etter at han har våknet. Får mat og så sovner han når vi har kjørt litt igjen. Pleier å holde med en stopp for oss. Skulle han være våken, så kjører vi så lenge som han er rolig. Har gjort det samme med storesøsken.

Skrevet

klampen i bånn mens babyen sover ;-)

Husk det er ikke SKADELIG for babyen å sitte i bilsete, bare hindrer motorisk utvikling om den er for mye i det. Tviler på at babyen går senere etter en og annen 3-timers kjøretur ;-).

 

Om babyen synes det er fryktelig morsomt å sitte i timesvis er en helt annen sak ... Så ta pauser og underhold babyen når den er våken og kjør på mens den sover!

Skrevet

vi fikk beskjed om å ta hvertfall noen pauser hvor babyen kunne ligge litt strakt og fikk bevegd seg.. kjenner jo selv hvor digg det ert å få strekt på bena når en har sittet lenge

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...