Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #1 Skrevet 6. oktober 2008 Vasker dere de etter en dags bruk? Og hvordan vasker dere de? Sjelden jeg kjører en Milo maskin daglig. Kanskje hver 14 dag. *jada, dumt spørsmål*
Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #2 Skrevet 6. oktober 2008 Har som regel andre sokker under, så de vaskes ikke alltid etter en dags bruk. Men kunne godt gjort det, for jeg vasker de på 40 grader, vanlig vaskemiddel. Vasker de kun på ullvask dersom jeg likevel vasker annen ull, ca 1-2 g per uke.
Elisa ♥2 barnsmor♥ Skrevet 6. oktober 2008 #3 Skrevet 6. oktober 2008 ja vasker etter 1 dags bruk. Kjører på ullvask med milo, men samler jo opp ullvask og kjører det ca hver 14. dag . Oftere om vinteren selvf.
Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #4 Skrevet 6. oktober 2008 Bruker dem rett på foten men vasker ikke daglig, ull er sjølrensende for lukt på en helt annet måte enn andre materialer, samme gjelder ulltrøyer etc.
Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #5 Skrevet 6. oktober 2008 Vi bruker sokkene et par- tre dager av gangen. Men har alltid rene sokker/strømpebukser under. Så samler jeg opp ullvasken. Vasker vel ull, på ullprog. og med milo ca. 1 gang pr. uke. Jeg vasker ikke mine ullsokker så ofte.. I tillegg så lukter jeg jo på ullsokkene til mini, å de lukter sjeldent noe, ikke etter 3 dager heller egentlig.
Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #6 Skrevet 6. oktober 2008 Men er ikke litt av poenget med slike sokker at man skal ikke ha noe under og utenpå? Er vel ikke vits i bomullsstømpebukse/sokker under. Og to lag med ull er jo litt heavy?
Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2008 #7 Skrevet 6. oktober 2008 Kommer ikke det veldig an på barnet du? Jeg kan ikke bare ha sånne sokker på føttene til mini. Da forblir han kald. Jeg må enten ha vanlig strømpebukse/ullstrømpebukse eller tynne ullsokker under.
Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2008 #8 Skrevet 7. oktober 2008 Jeg har ikke så mange par at jeg gidder å kjøre en hel maskin bare på det. Så jeg rett og slett bare vasker dem sammen med vanlige sokker. Det er jo bare sokker, de slites uansett, og er ikke såå dyre at det gjør noe om de blir ødelagte etter en viss tid..
Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2008 #9 Skrevet 7. oktober 2008 Hei dere! Dette har i allefall JEG lært om ull, og ullsokker, så får nå andre gjøre som de vil: -for det første, så trenger IKKE ull å vaskes så ofte som man tror! Ull er et naturlig og pustende materiale, og mange ganger kan det holde å riste plagget skikkelig godt (fordi det ofte er mye støv i det). Sokker er naturligvis litt anderledes siden de gjerne er litt svettere enn et ullpledd, men likevel:) Ble faktisk litt sjokkert av å lese at noen vasker ullsokkene HVER DAG?! Da må barnet deres svette myyye på fotene..... (hvis de gjør det, unnskyld for uttalelsen.) Jeg vasker ullsokkene til min lille når de er våte av svette eller skitt, når de er skitne av andre ting, eller etter en ukes tid eller MER hvis de ikke er blitt skitne eller våte. Rister alle ullplagg godt innimellom. Det holder i massevis for oss. Sokkene lukter ikke vondt og de holder barnet varm og god på fotene, så no problemo! -Ull skal være nærmest kroppen, men det er jo ikke "ingen vits" å ha det lenger ut. Selv om det ikke har samme geniale effekten som å ha det innerst, vil det fremdeles varme. Bare prøv å ta et ullpledd rundt deg det (med klær under altså)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå